KRUCHTA ROZRYWKA

Ministrant z Pabianic został Mistrzem Świata Jumpstyle [VIDEO]

Parafia św. Maksymiliana pochwaliła się światowym sukcesem ministranta i lektora Filipa Cybulskiego. Tancerz dziękuje za wsparcie pabianiczaniom. Jest też wdzięczny Bogu.

Filip reprezentował Polskę w finale Mistrzostw Świata World Jumpstyle 2021 i wywalczył tytuł Mistrza Świata. Jak czytamy na stronie parafii, “Wyniki sędziów z Francji, Meksyku oraz Polski stwierdziły jego wygraną z przeciwnikiem z Hiszpanii: Dani De Juana. Podsumowując – całe wyniki z różnych części świata, zdobył przewagę w punktach 3:1”.

Filip po ogłoszeniu wyniku powiedział: ,,Była to dla mnie wspaniała przygoda, pełna wzlotów i upadków, z której na samym końcu wyszedłem bogatszy o wiele tanecznych, jak i zarówno życiowych doświadczeń. Wsparcie osób z Pabianic było bardzo duże, jestem wdzięczny za każde miłe słowo oraz ogromną motywacje. Teraz mam w planach uczyć dalej osoby, które być może w przyszłości osiągną ten sam sukces, który ja miałem okazję zdobyć”.

Jumpstyle’owiec Filip Cybulski wcześniej zasłynął z niekonwencjonalnych pomysłów. Kilka lat temu napisaliśmy, że wrzucił do sieci klip, na którym tańczy wraz z księdzem Janem Prackim z parafii NMP Różańcowej. Nagranie nosi tytuł „Jump`Break 2017” – bo duchowny wywija break dance. Klip zaczyna się od sceny w parku Słowackiego – panowie studiują na ławce Pismo Święte, a później tańczą m.in. na szachownicy, na ul. Jana Pawła II czy placu przy kościele Kolbego. Zobacz TUTAJ

Przypomnijmy, że wygrać Światową Ligę Jumpstyle 2020 udało się wygrać Patrykowi Brożyńskiemu, także z Pabianic.

Taniec Jumpstyle składa się z serii  energicznych podskoków i obrotów w rytm muzyki hardstyle z tempem od 150 do 165 uderzeń na sekundę. Jest sposobem na wyrażenie emocji, tworząc niesamowity efekt dla oka.

(Ilustracja FB/ parafia)

Obejrzyjcie mistrzowski taniec Filipa.