ROZRYWKA

Mistrzostwa Polski: Jan Sztranek ze złotym medalem

Dwoma medalami zakończyli zmagania w Mistrzostwach Polski w biegu sprinterskim zawodnicy UKS Azymutu Pabianice.

Zawody odbyły się w sobotę, 4 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Medal z najcenniejszego kruszcu wywalczył w kategorii M18 Jan Sztranek (na zdjęciu z trenerem Adamem Gąsiorowskim). Drugi medal w kolorze srebrnym w kategorii K45 wywalczyła Katarzyna Konc. Medal na wyciągnięcie ręki miał jeszcze Piotr Krempiński w kategorii M45, któremu przypadło tym razem czwarte miejsce.

Niewiele, bo zaledwie trzech sekund do TOP 6 zabrakło Oskarowi Wesołowskiemu, a o wielkim pechu może mówić nasz najlepszy sprinter wśród Mastersów – Tomasz Tkaczuk – nie został sklasyfikowany.

Na tych zawodach zabrakło naszej juniorki Julii Krempińskiej, która mogłaby wzbogacić naszą kolekcję medali z tych mistrzostw. Julka w tym czasie jednak walczy o jak najlepsze lokaty i zdobywa doświadczenie na Mistrzostwach Świata w Turcji.

Sukces Kacpra Kurowskiego

W tym samym czasie podczas memoriału Eugeniusza Lokajskiego rozegranego w Warszawie, zawodnik UKS Azymut Pabianice Kacper Kurowski w biegu na 1000m wywalczył 3 miejsce. Kacper uzyskał świetny rezultat 2:43,65, co jest jego nowym rekordem życiowym. Jest to aktualnie 10 rezultat w Polsce w kategorii młodzików. To bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Młodzików, które odbędą się 24-25.09 w Karpaczu. Kacper powalczy tam o medal w biegu na 2000 m.

 

(Fot. Azymut Pabianice)