FAKTY ROZRYWKA

Mistrzowski wynik Kingi Królik na kolejnych zawodach

W Oleśnicy odbył się  2. Memoriał płk. Wiesława Kiryka – klasy mistrzowskiej. Rewelacyjny występ pabianiczanki.

26 maja zawody zgromadziły na starcie czołówkę polskich lekkoatletów.  W tym doborowym  gronie znalazła się reprezentantka UKS Azymut Pabianice Kinga Królik. Zawodniczka tym razem wystąpiła na dystansie 2 000 m z przeszkodami. Za przeciwniczki miała kadrowiczki, specjalistki od biegu przeszkodowego,  w tym Matyldę Kowal z CWKS Resovia Rzeszów, dwukrotną olimpijkę  i Patrycja Kąpałe; medalistkę Mistrzostw Polski Seniorów z 2020 r., VIII  zawodniczkę Mistrzostw Europy U23 z 2019 r.

Pierwszy km jako pacemaker poprowadziła Mariola Ślusarczyk; wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w biegu przeszkodowym. Na półmetku zawodniczka z Pabianic uzyskała czas 3:10,27. Następny km mimo, że prowadziła bieg samotnie przyspieszyła, kończąc bieg w świetnej dyspozycji w czasie  6:18,12. Rywali straciły do niej ponad 5 sekund. Bieg na tym dystansie jest zaliczany do rankingu kwalifikującego na Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Jest to drugi w historii polskiej atletyki wynik na tym dystansie w kategorii seniorów. W kategorii U23, do której jest zakwalifikowana Kinga jest to najlepszy wynik w historii. Aktualnie jest to 4 tegoroczny wynik w świecie w kategorii seniorek i pierwszy w kategorii U23.

Następny start Kingi  jest zaplanowany  na 05.06 Będzie to bieg na 3 000 m z przeszkodami podczas mitingu w Tatabanya (Węgry) Jest to miting kategorii: World Athletics Continental Tour Bronze Level Series.

Tabela do list światowych TUTAJ

Bieg można obejrzeć otwierając ten link (od 2:27,00)