ROZRYWKA

Miszcze nad miszczami bawili się i odebrali statuetki

Za nami trzecia edycja Gali Miszczów Sportu. To impreza organizowana przez Pabianicki Klub “O co biega”.

Pabianiccy sportowcy-amatorzy balowali w miniony weekend w restauracji “Jubilatka”. Integrowali się rowerzyści, biegacze i chodzący z kijkami. Pisownia MISZCZÓW, a nie mistrzów, nie jest przypadkowa – wyraża swobodne i luźne podejście do samych siebie.

Przyznano trzy korony

Wyłoniono Króla i Królową Balu. W tym roku na korony zasłużyli: Małgorzata Bartoszek i Piotr Wiciński. Takie insygnium, ale z “zębami” symbolizującymi szczyty, otrzymał także prezydent Grzegorz Mackiewicz. Powód? Jest zdobywcą Korony Gór Polski, czyli 28 najwyższych szczytów poszczególnych pasm (najniższy to mierząca 614 metrów n.p.m. Łysica w Górach Świętokrzyskich, najwyższy Rysy – 2499 metrów n.p.m.).

Nie zabrakło elementów artystycznych. Grupa teatralna DlaNiepoznaki wystawiła „Lustro”. Gościnnie wystąpił prezydent Grzegorz Mackiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski.

TUTAJ pisaliśmy o premierze “Lustra” w vipowskiej obsadzie podczas akcji charytatywnej, a TUTAJ przeczytacie o grupie DlaNiepoznaki.

Kilka utworów muzycznych zaśpiewała Jolanta Owczarek. Wystąpiła też grupa Vieshniacky z klasykiem YMCA (The Village People). Galę poprowadzili Edyta Ryder i Robert Lewera.

Najważniejszym punktem było uhonorowanie statuetkami wyróżniających się sportowców. Otrzymali je:

Rowerzyści

motywator roku: Kamil Lisiewicz (aktywny udział w życiu rowerowym) „Lisie Opowieści”

progres roku: Krzysztof Praszkowski (ogromny progres w ilości przejechanych km) „PGR”

wydarzenie roku: Katarzyna Kaczmarkiewicz: (Kobiety Na rowery) „Kręć Kilometry-Pabianice”

osiągnięcia: Daniel Sumara „Gatta Bike-RS”, Dominik Omiotek „Gatta Bike-RS”, Marcin Supczyński „PTC Alpina Pabianice”, Agata Pęciak „PTC Pabianice”, Piotr Lewandowski „PTC Alpina Pabianice”, Cezary Maj „PGR”, Piotr Maranda „Ruda Pabianice”

Biegacze

• Milena Grabska-Grzegorczyk w 2018 roku zdobyła drużynowe mistrzostwo Europy w Timisoarze (Mistrzostwa Europy w biegu 24-godzinnym). Wygrała maraton na Cyprze z czasem 3:21:50, mistrzostwa Włoch w biegu 24h – była bezkonkurencyjna w kategorii Open kobiet (kolejną na mecie kobietę – mistrzynię Włoch – Polka wyprzedziła o 27 kilometrów).

• Wojciech Sowała 1:17:53 (najlepszy czas półmaratonu wśród Pabianiczan AD 2018) również najszybszy na 5 km z czasem 16:53.

• Marcin Krebs – za wydarzenia – wielkie zaangażowanie w Armagedon, pomysłodawca i organizator Pabianickiej Gry Biegowej, najlepszy pabianicki ultras na ULD – 155 km. Prowadzi otwarte treningi biegowe w ramach stowarzyszenia Rajsport Active.

• Grzegorz Kopacz ultrabiegacz Iron Run na Festiwalu Biegowym ukończony dwa lata z rzędu czyli 150 km w trzy dni, dziewięć biegów (w tym ultra maraton górski i maraton).

• Maciej Sułat – ultrabiegacz, 1. miejsce Ultra Kamieńsk 65 km, Ultra maraton Jaga Kora 70 km – 5. miejsce, Sieradzki Cross Towarzyski 70 km – 2. miejsce open 5:57:02 (rekord trasy), najlepszy pabianiczanin na Armagedonie Pabianickim, I Mistrzostwa Polski Samorządowców by Runmageddon w 2017 roku w Pabianicach 1. miejsce, a w 2018 roku w II Mistrzostwach Polski Samorządowców, które odbyły się w Siedlcach – 2. miejsce. Pabianicki Półmaraton w kategorii służb mundurowych – 1. miejsce z czasem 1:24:23.

• Ela Osieja – progres roku od nordica do biegaczki, skończyła sezon z Pucharem Marszałka Województwa Łódzkiego.

• Piotr Pazdej – pabianicki motywator biegu ultra, Dyrektor Ultramaratonu Leśna Doba.

• Artur Bistuła w roku 2017 – tylko 4 starty. Rok 2018 to już 43 imprezy biegowe. Pabianiczanin, który brał udział w biegu niemal w każdym tygodniu roku.

• Monika Hetmanek i Piotr Wiciński za 501 km w biegu „Z zachodu na wschód brzegiem Bałtyku – bieg charytatywny.

Chodzący z kijkami

Formowy motywator – nordic walking: Mirosław Frankiewicz

Formowa promo-animo-inicjatorka: Bogusława Filipowska

Progres 2018 nordic walking: Izabela Raszewska, Igor Polak

Formowa rodzina „na piatkę”: Dorota, Piotr, Paulina, Dominika, Daniel Olejniczak

Prawidłowa technika nordic walking: Kamila Wągrowska, Marek Kosecki

Formowa “maruderka”: Andżelika Jaślan

Najlepszy wynik – maraton nordic walking: Aleksandra Grądzka-Możyszek  (Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie – Jastrowie – 2. miejsce, czas: 5:58:19).

Najlepszy wynik – półmaraton nordic walking: Anna Ścibut (Puchar Polski Nordic Walking – Potęgowo – 2 miejsce, czas: 2:44:21).