FAKTY

Młodzi badmintoniści w reprezentacji

W wakacje nie będą odpoczywać.

Zawodnicy klubu UKS Korona – Kamil Markus (12 lat) i Klaudia Płusa (13 lat) zostali powołani do kadry narodowej młodzików Polskiego Związku Badmintona.

Pabianiczanie w sezonie 2018/2019 stawali na podium aż 18 razy, a podczas ostatnich Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu zdobyli brązowy medal (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Klaudia gra w badmintona od drugiej klasy szkoły podstawowej, a pod okiem trenerki Svitlany Kosenchuk
od września 2015. To uczennica SP 3 – w tym roku otrzymała świadectwo z “czerwonym paskiem” i średnią 5,0. Jest rok starsza od Kamila, dlatego od września przechodzi do wyższej kategorii – młodzika.

Kamil trenuje od października 2015 i jest wychowankiem Kosenchuk. Uczy się w SP 9 (podobnie jak koleżanka z miksta otrzymał świadectwo z “czerwonym paskiem” i średnią 5,5). Kamil jeszcze przez rok zostaje w młodzikach młodszych, ale na pewno będzie jeździł z Klaudią na turnieje, by nadal razem grać.

Wakacje to będzie dla nich intensywny czas – oboje na przełomie lipca i sierpnia jadą na zgrupowanie do Białegostoku, a następnie przejadą na zgrupowanie kadry wojewódzkiej do Straszęcina. Kolejny obóz w Białymstoku będzie pod koniec sierpnia.

Oto sukcesy naszych zawodników (tylko I półrocze 2019 roku)

Klaudia

Yonex Grand Prix w Zielonce

2. miejsce – gra mieszana

Ogólnopolski Turniej MM w Imielinie

1. miejsce – gra pojedyncza

1. miejsce – gra mieszana

1. miejsce – gra podwójna

Ogólnopolski Turniej MM w Suchedniowie i Zagnańsku, I Memoriał im. S. Pawlukiewicza

1. miejsce – gra pojedyncza

1. miejsce – gra mieszana

2. miejsce – gra podwójna

Grand Prix MM w Bieruniu

2. miejsce – gra mieszana

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Suchedniowie

2. miejsce – gra pojedyncza

2. miejsce – gra mieszana

VIII Medyczny Puchar w badmintona w Łodzi

2. miejsce – gra pojedyncza

Ogólnopolski Turniej MM w Pabianicach

1. miejsce – gra pojedyncza

2. miejsce – gra mieszana

2. miejsce – gra podwójna

VIII Międzynarodowy Festiwal Badmintona w Pabianicach

1. miejsce – gra pojedyncza

2. miejsce – gra podwójna

1. miejsce – gra mieszana

Mistrzostwa Polski młodzików młodszych w Kędzierzynie-Koźlu

3. miejsce – gra mieszana

Kamil

Yonex Grand Prix w Zielonce

2. miejsce – gra mieszana

Ogólnopolski Turniej MM w Imielinie

1. miejsce – gra mieszana

Ogólnopolski Turniej MM w Suchedniowie i Zagnańsku, I Memoriał im. S. Pawlukiewicza

1. miejsce – gra pojedyncza

1. miejsce – gra mieszana

1. miejsce – gra podwójna

Grand Prix MM w Bieruniu

2. miejsce – gra mieszana

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Suchedniowie

2. miejsce – gra mieszana

VIII Medyczny Puchar w badmintona w Łodzi

1. miejsce – gra pojedyncza

Ogólnopolski Turniej MM w Pabianicach

3. miejsce – gra pojedyncza

2. miejsce – gra mieszana

2. miejsce – gra podwójna

VIII Międzynarodowy Festiwal Badmintona w Pabianicach

3. miejsce – gra pojedyncza

1. miejsce – gra podwójna

1. miejsce – gra mieszana

Mistrzostwa Polski młodzików młodszych w Kędzierzynie-Koźlu

3. miejsce – gra mieszana


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *