FAKTY HISTORIA ROZRYWKA

Młodzi mieszkańcy z dyplomami “Młodego Podróżnika Przez Pabianice”

Klub “Podróż Przez Pabianice” urozmaicił dzieciom ferie, spędzane w  Miejskim Ośrodku Kultury. Było kreatywnie, wesoło i ciekawie.

Pasjonaci Pabianic przygotowali spacer dawną ulicą Długą. Podczas wczorajszej (16.02.) wędrówki członkowie klubu opowiadali o wybranych punktach na drodze. Były to kolejno: MDK, IILO, ZSS nr 5, Willa Eichlera, SP1, dawna Szkoła Handlowa, Bank, Urząd Miasta i MOK.

-Staraliśmy się przekazać najważniejsze informacje i ciekawostki, by rozbudzić w uczestnikach chęć odkrywania historii Pabianic – mówi Przemysław Majewski.

Uczestnicy dostali  dyplomy “Młodego Podróżnika Przez Pabianice”.

Po powrocie czekał na nie poczęstunek,  a także gry i zabawy, m.in. krzyżówka z pytaniami, dotyczącymi omawianych na spacerze miejsc oraz praca plastyczna – dzieci malowały i rysowały wybrany punkt z przebiegu trasy.

Misja: pokazywanie piękna Pabianic

Klub PPP wymyślili i zorganizowali pabianiczanie Tomasz Holak i Przemysław Majewski. W tej chwili liczy ok. 20 członków i działa pod egidą MOK-u.

Klub tworzą pasjonaci miasta, kolekcjonerzy, osoby, które są zainteresowane czynnym budowaniem dobrego wizerunku miasta i pielęgnowaniem jego historii. Uczestniczą w spacerach czy spotkaniach dotyczących naszego miasta. O jednej z inicjatyw napisaliśmy TUTAJ.

Naszą misją jest pokazywanie piękna Pabianic, poznawanie historii miasta poprzez doświadczanie jej. Na każdym spacerze czy spotkaniu ktoś z nas opowiada o zadanym temacie. Wprowadza w jego przebieg bądź historię miejsca – mówi Przemysław Majewski.

Klubowicze przygotowują obecnie wystawę zdjęć w ramach obchodów 80. rocznicy likwidacji getta. Ze wszystkimi aspektami działalności można zapoznać się TUTAJ.

(Fot. MOK)