FAKTY

Mnóstwo darów dla poszkodowanych w ciągu trzech dni!

Sośno z darami z Dobronia. Na domek holenderski czeka rodzina z Męcikału.

Transport darów dla zniszczonej przez nawałnicę gminy Sośno (woj. kujawsko-pomorskie) dotarł na miejsce. Znalazło się w nim 30 sztuk drzwi, 1000 masek przeciwpyłowych, 60 par kaloszy i rękawice robocze, 150 apteczek i przybory szkolne. Poza tym parę kompletów kołder i poduszek, pościel, ręczniki i chemia.

W akcję pomocy dla gminy Sośno włączyła się Fundacja Zielony Przylądek z Dobronia oraz grupa osób z Bełchatowa i firmy: Knopf, Oxyline, Korczak, Hartmann.

– Bardzo dużym zaangażowaniem wykazali się pan Wiesław Kania, gospodarz ze Ślądkowic i sołtys Mogilna Dużego pan Andrzej Kluch. Zebrali worki po paszy, które świetnie nadają się do pakowania odpadów azbestowych – mówi Małgorzata Rogalska z Zielonego Przylądka. Przedsięwzięcie jest sukcesem, gdyż zbiórka zajęła tylko trzy dni.

Ktokolwiek ma ochotę może wspomóc zbiórkę na holenderski dom dla jednej z najbiedniejszych rodzin w kaszubskiej wsi Męcikał. W kompletnie zniszczonym przez nawałnicę budynku mieszkała wielopokoleniowa rodzina. Teraz dom czeka na rozbiórkę, a jego mieszkańcy (w tym czwórka dzieci) znaleźli tymczasowe schronienie w piwnicy u sąsiada.

Na skutek dobrońskiej inicjatywy zbierane są pieniądze na zakup tzw. domku holenderskiego za 55 tys. zł. Do pomocy zarekomendował tę rodzinę sołtys Rytla Łukasz Ossowski. Wpłat można dokonywać za pośrednictwem specjalnej strony: TUTAJ.

Tagi:

2 komentarze do “Mnóstwo darów dla poszkodowanych w ciągu trzech dni!

Comments are closed.