FAKTY

Mocne wejście kandydata na prezydenta: Nie dajcie się nabrać na ludzi w pelerynkach!

Włodzimierz Stanek nie zostawił suchej nitki na Grzegorzu Mackiewiczu i przedstawił swoje propozycje dla miasta.

– Obecnie rządzący próbują wcisnąć się w nową pelerynkę pod hasłem nowej koalicji, ale tak naprawdę to stary, znoszony kożuch, to ci sami ludzie i te same twarze. W dodatku ten kożuch ozdobili czerwonym kwiatkiem w postaci SLD i przepasali łańcuszkiem KOD – zaczął kandydat na prezydenta.

Stanek swój program wyborczy podzielił na 10 obszarów – od zieleni po służbę zdrowia. Chciałby m.in.: zrestrukturyzować Straż Miejską i szpital; reaktywować ZDiZM i zakupić nowy sprzęt, by utrzymywać czystość własnym sumptem, a nie podmiotami zewnętrznymi; pokryć siatką połączeń rozbudowujące się części miasta (Zatorze, ul. Graniczna); czy wprowadzić darmowe przejazdy dla uczniów i emerytów (a w perspektywie dla wszystkich mieszkańców).

– Jeśli zostanę prezydentem, jedną z pierwszych moich decyzji będzie zniesienie płatnego parkowania przed Pabianickim Centrum Medycznym – zadeklarował.

Kandydat PiS mówił także o powrocie miejskiej zabawy sylwestrowej i strefie kibica przy okazji występów reprezentacji. Stawia na budowę ścieżek rowerowych (również z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury), a marzy mu się trasa park Wolności – Centrum – Las Miejski – Sereczyn. Jest też propozycja dla zmotoryzowanych – powstanie miejskiej stacji paliw:

– Byłaby to stacja dla mieszkańców miasta na bazie funkcjonującej stacji MZK Pabianice, na której paliwo mogłoby być tańsze o 20-30%. Tak to funkcjonuje np. w Stalowej Woli.

Jako dyrektor SP16 i nauczyciel z 20-letnim stażem sporo miejsca poświęcił oświacie, ale mówił nie tylko o placach zabaw i boiskach (tu zarzucił, że wszystko powstaje dzięki konkursom internetowym „na klikanie”, organizowanym przez zagraniczne koncerny):

– Osoby pracujące z dziećmi w klasach integracyjnych powinny otrzymywać dodatek, tak samo jak wychowawcy klas. Powinny także powstać dodatkowe etaty administracji i obsługi w placówkach oświatowych. Uważam również, że w każdej szkole potrzebna jest pielęgniarka, obecna 5 dni w tygodniu przez minimum 7 godzin.

Nie obyło się bez krytyki obecnego prezydenta. Stanek rozliczył swojego przeciwnika z obietnic: – Nie ma przebudowy Zamkowej i nowego torowiska, nie ma nowych autobusów, nowego dworca kolejowego i autobusowego, strefy przemysłowej przy Lutomierskiej, ani darmowego Internetu. Nici także z remontu miejskich kamienic i rewitalizacji parku Wolności. Mamy za to zadłużenie miasta do 2035 roku, podwyżki opłat za wodę i ścieki czy podatku od nieruchomości, a największym sukcesem jest zakup odkurzacza do psich kup – punktował.

Po prezentacji publika zaczęła skandować: Włodek Stanek! Włodek Stanek! A prowadzący konwencję Waldemar Flajszer zachęcił do głosowania na kandydata PiS, który „będzie współpracował z rządem, by ściągnąć jak najwięcej pieniędzy do Pabianic, a nie obrażał się na władzę centralną jak Grzegorz Mackiewicz”.

Następnie przedstawiono kandydatów PiS do rady miejskiej i powiatowej (ZOBACZ TUTAJ PEŁNE, OFICJALNE LISTY PODANE PRZEZ PKW).

Zapraszamy do dyskusji pod postem na Facebooku (czytaj TUTAJ komunikat dla Czytelników).

Kandydat na prezydenta Pabianic Włodzimierz Stanek prezentuje swój program wyborczy. Przedstawieni zostaną również chętni do rad.

Opublikowany przez pabianice.tv Wtorek, 18 września 2018

 

Tagi: