FAKTY

Mógł zamarznąć. Zabrali go strażnicy

54-latek koczował w namiocie.

Dziś po godz. 16 patrol Straży Miejskiej uczestniczył w akcji ratowania bezdomnego. Mieszkaniec zgłosił, że na polach pomiędzy ul. Bugaj a Laskiem Miejskim ktoś pomieszkuje. Ze względu na to, iż trudno to miejsce opisać, gotów był towarzyszyć strażnikom. Na miejscu zastano 54-letniego mężczyznę przed prowizorycznym namiotem. Nie wymagał on interwencji medycznej. Po rozmowie zgodził się na przewiezienie do noclegowni przy ul. Kościuszki.

Z kolei wczoraj SM interweniowała w pustostanie, skąd do schroniska TPBA przywiozła dwóch bezdomnych. Byli wychłodzeni, głodni i brudni. W schronisku otrzymali niezbędną pomoc.

Nie bądźmy obojętni

W okresie jesienno-zimowym służby zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to w szczególności opuszczone budynki, piwnice, ogródki działkowe, klatki schodowe, węzły ciepłownicze, komórki. Policja i strażnicy przypominają, że wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Poniżej adresy placówek na terenie powiatu pabianickiego, które oferują pomoc dla osób bezdomnych:

  • Stowarzyszenie Abstynentów ,,Granica” – Pabianice, ul. Graniczna 2/6, tel. 42 226 80 30. Dysponuje 40 miejscami noclegowymi, dając możliwość pobytu całodobowego i całorocznego. Organizuje też posiłki wydawane w jadłodajni przy ul. Karniszewickiej 28 w Pabianicach ( aktualnie remontowana). Prowadzi Punkt Pomocy Doraźnej przy ul. Partyzanckiej 56, gdzie znajduje się świetlica oraz są wydawane posiłki i udzielana jest drobna pomoc rzeczowa taka jak: wydawanie odzieży, obuwia i kocy;
  • Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Pabianickie – Pabianice, ul. Kościuszki  22/26, prowadzi całoroczne, całodobowe schronisko dla osób bezdomnych. Osobom przebywającym w schronisku zapewnione jest wyżywienie, odzież, leki, opieka przedmedyczna, spotkania z psychoterapeutą uzależnień, pomoc w znalezieniu pracy lub zarejestrowaniu się w urzędzie pracy, pomoc w załatwianiu bieżących spraw, pisaniu pism;
  • Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn i Bezdomnych Kobiet z dziećmi –  Konstantynów Łódzki, ul. Słowackiego 11, tel. 42 211 13 16. Posiada 15 miejsc, wydaje posiłki od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Zapewnia drobną pomoc rzeczową;
  • Miejskie Centrum Pomocy Społecznej w Pabianicach, ul. Cicha 43, tel. 42 215 89 35, 42 215 88 94. Realizuje pomoc doraźną w formie gotówkowej, drobną pomoc rzeczową (odzież, obuwie). Możliwa jest również pomoc w zakupie opału na zimę.
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – Pabianice, ul. Traugutta 6A, tel. 42 215 66 05, 42 215  66 60.

(Fot. SM Pabianice)

Tagi:

Jeden komentarz do “Mógł zamarznąć. Zabrali go strażnicy

  1. Już widzę tą pomóc na Granicznej, chyba że taki bezdomny będzie mieć kasę i będzie to chłop jak dąb, inaczej mowy nie ma. A jak już przyjmą mniej sprawnego to zrobią wszystko aby sobie poszedł jak najprędzej.

Comments are closed.