KRUCHTA

Monstrancja Fatimska w Pabianicach

Będziemy ją mogli zobaczyć w kościele św. Mateusza. Kiedy?

Monstrancja Fatimska to dar przygotowany przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem i Fundację Aniołów Miłosierdzia z okazji 100. rocznicy objawień. Przedstawia Maryję obleczoną w słońce, u której stóp znajduje się księżyc. Symboliczną wartość monstrancji podkreślają fragmenty 12 meteorytów rozmieszczone w aureoli oraz fragment skały księżycowej, wtopiony pod stopami. Każdy z tych elementów posiada certyfikat NASA.

Monstrancja pod koniec 2016 roku wyruszyła w Pielgrzymkę Pokoju po kraju – odwiedza wybrane sanktuaria i parafie (pabianiccy pielgrzymi widzieli ją w Niepokalanowie), by we wrześniu 2017 wyruszyć z polskimi pątnikami do Fatimy. Dziś jest w parafii w Aleksandrowie Łódzkim, a już jutro (czwartek, 17 sierpnia) pojawi się w parafii św. Mateusza w Pabianicach. To jeden z ostatnich punktów na mapie peregrynacji.

Od godz. 15.00 będzie wystawiona w kaplicy adoracji (w tym czasie nabożeństwo, koronka). O godz. 18.00 odbędzie się msza, po której monstrancja zostanie przeniesiona na ołtarz. Adoracja potrwa do godz. 22 (w tym czasie świadectwa z pielgrzymki do Niepokalanowa, uwielbienie i modlitwa z członkami Wspólnoty Dobrego Pasterza).

(Fot. aniolowie.org)


2 komentarze do “Monstrancja Fatimska w Pabianicach

Comments are closed.