FAKTY KOMUNIKACJA

Montują nowe wiaty

Ochronią nie tylko przed deszczem, ale ponieważ mają przyciemniane szyby, także przed słońcem.

Ustawiane są nowe wiaty na przystankach autobusowych. Niektóre są już gotowe, inne w trakcie montażu albo czasowo zawieszone w użytkowaniu ze względu na trwający remont ulicy. W sumie nowych wiat będzie osiem. Pojawią się na przystankach przy ul. 15 Pułku Piechoty Wilków,  Jutrzkowickiej 130, ul. Podmiejskiej (na pętli i nowym przystanku przy ul. Niskiej), na dwóch  nowych przystankach przy ul. Kilińskiego (obok przychodni i przy skrzyżowaniu z Moniuszki) oraz na Kilińskiego przy Zamkowej (naprzeciwko SDH).

Ta ostatnia jest największa – ma 11 metrów szerokości i dodatkowo zostanie podświetlona.  Wszystkie będą chronić pasażerów nie tylko przed deszczem, ale ponieważ mają przyciemniane szyby, także przed słońcem. Ostatnia wiata za ok. dwa miesiące stanie przy dworcu PKP.

Wiaty zostały kupione w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.  Ponadto w trakcie jest budowa peronów przystankowych na ul. Podmiejskiej przy Makowej i Niskiej (para nowych przystanków pośrednich dla „dwójki”), na Karniszewickiej (w kierunku Podmiejskiej) i zatoki  przy ul. 15 Pułku Piechoty Wilków (na zdjęciu). Będzie robiona nowa nawierzchnia przystanku na ul. Karniszewicka/Lutomierska, który obecnie jest nieutwardzony.

Tagi: