FAKTY

Można na nich liczyć

Młodzi społecznicy opowiadali marszałkowi o swoich działaniach.

Marszałek Witold Stępień spotkał się ze społecznymi instruktorami młodzieżowymi i wolontariuszami PCK. Pabianicka organizacja należy do najprężniejszych i najstarszych w regionie – 8. maja skończyła 98 lat.

Młodzi ludzie opowiadali o swojej motywacji. Jednych poruszył los bezdomnych, innych biednych dzieci. Wszyscy podkreślali, że w zamian za bezinteresowną pomoc największą nagrodą jest uśmiech.

Najmłodsza uczestniczka spotkania, 9-letnia Zuzia Olszewska, z przejęciem opowiadała marszałkowi o puszce z czerwonym krzyżem, do której w szkole można wrzucać  korki. Te korki zamieni się na wózek inwalidzki. Marszałkowi dopisywał humor: – Jakie korki? A…  chodzi o nakrętki, korki od wina mam, to mógłbym przynieść.

Oni spotkali się z marszałkiem:

Adrianna Waliszewska, Angelika Grabarz, Artur Bistuła, Krzysztof Borkowski Ania Olszewska, Martyna Wiśniewska, Ania Targalska, Kasia Dąbkiewicz, Zuzanna Helbik, Gracjana Świderska, Karolina Koziara, Marta Oberle, Paulina Kołtanowska, Paula Włodarczyk, Emila Wiśniewska, Oliwia Bartosik, Wiktoria Bartczak, Patrycja Kaczmarkiewicz, Zuzanna Olszewska.