FAKTY

Można podzielić się żywnością. Rozwiozą ją wolontariusze

Społecznicy z Teen Challenge docierają do potrzebujących. Dostarczają im paczki z jedzeniem.

Jak poinformowaliśmy w lutym, w siedzibie Chrześcijańskiej Misji Społecznej (Teen Challenge). przy ul. Moniuszki 19) został utworzony punkt wymiany żywności z chłodziarką i półkami. Można tam zostawić żywność albo ją zabrać.

Teraz wolontariusze zaangażowali się w rozwożenie paczek z produktami najpilniejszej potrzeby. Pomagają głównie seniorom, ale również ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym, osobom, które straciły źródło zarobkowania oraz rodzinom z dziećmi.

Dzieje się tak dzięki współpracy ze sklepami spożywczymi: „Czwórka” z Dobronia i “OlmatFresh” z Pabianic. Placówki handlowe przekazują produkty z krótkim terminem ważności, aby mogły zostać wykorzystane. Potrzebujących wciąż przybywa.

Społecznicy gorąco zachęcają do współpracy inne przedsiębiorstwa, restauracje i sklepy z naszego miasta, które mogą podzielić się swoimi produktami. Po przekazywane towary aktywiści zgłaszają się osobiście, aby potem – z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa –  dostarczyć je pod wskazane adresy.

Wystarczy zgłosić zapotrzebowanie pod numer: 883 915 818