KRUCHTA

Można zaopiekować się wybranym księdzem

W parafii św. Maksymiliana poszukiwane są osoby, które  będą się systematycznie modlić w intencji konkretnego duchownego. To pabianicka odsłona inicjatywy znanej jako Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów.

Na Facebooku sanktuarium św. Maksymiliana 20 lutego ukazał się następujący anons: “Kochani, zbieram osoby, które podejmą się regularnej modlitwy w intencji księży z naszej parafii. Myślę, że to ważne, by księży otoczyć modlitwą. Często nie mamy czasu, by w konkretny sposób zaangażować się w działalność dla parafii. Lajki i serduszka na Facebooku są miłe, motywują do dalszej pracy i publikowania. Ale 10-tka różańca w intencji konkretnego kapłana, albo inna, codzienna modlitwa za księży – to jest realna pomoc w ich codziennej posłudze. Jeśli ktoś chce się dołączyć do modlitwy za księży, proszę o wiadomość za pośrednictwem Facebooka. Błogosławionego dnia! MG”.

Na duchową adopcję w parafii św. Maksymiliana czeka ks. proboszcz Ryszard Stanek oraz trzech wikariuszy.

Sama inicjatywa w Polsce i na świecie nie jest całkiem nowa. Funkcjonuje pod nazwą Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów. Promuję ją m.in. Katolicka Agencja Informacyjna. Teraz akcja odżyła z racji Wielkiego Postu.
Duchowa adopcja kapłana polega na zobowiązaniu  się do codziennej modlitwy za wybranego przez siebie duchownego. Każdy wybiera taką modlitwę jaka najbardziej mu odpowiada np. różaniec czy koronka do Bożego Miłosierdzia, a także uczestnictwo we Mszy Świętej z intencją wstawiennictwa za danego kapłana bądź kapłanów.  Jak czytamy na KAI, Adopcja może być terminowa lub stała. Terminowa musi mieć konkretnie określoną datę zakończenia, a trwać może np: tydzień, miesiąc, rok, kilka lat. Zaś stała adopcja trwa do końca życia osoby adoptującej. Każdy kapłan, który został objęty modlitwą, otrzymuje powiadomienie o takim zobowiązaniu. Może być ono anonimowe, ale nie musi. W przypadku adopcji stałej, poza powiadomieniem wysyłanym poprzez pocztę elektroniczną, adoptowany kapłan otrzymuję Kartę Adopcyjną. (WIĘCEJ TUTAJ)