FAKTY KOMUNIKACJA

Na dofinansowanie remontu ulicy Zamkowej muszą jeszcze zgodzić się radni

Miasto wystąpiło o nowy termin zakończenia modernizacji. Przed wkopaniem pierwszej łopaty jeszcze sporo procedur.

Nie tylko podpisanie aneksu przez marszałka Grzegorza Schreibera, formalnie potwierdzającego przekazanie na tzw. projekt tramwajowy dokładnie 11.800.500 zł, ale i zgoda radnych na aktualizację budżetu jest potrzebna do finalizacji procedur.

Przypomnijmy, że mimo dodatkowej kwoty brakuje jeszcze ok. 16,5 mln złotych. Prezydent zadeklarował wyłożenie przez miasto takich środków. Pod uwagę była brana emisja obligacji lub pokrycie części z bieżących dochodów własnych. Należy przypuszczać, że radni nie będą stawiać oporu i zgodnie zagłosują „za”.

Zamkowa jak nowa pod koniec września 2021

Radni będą mogli się wypowiedzieć po aneksowaniu umowy przez marszałka. O tym, że do Grzegorza Schreibera został wysłany wniosek o podpisanie aneksu informowaliśmy kilka dni temu (CZYTAJ TUTAJ).

Chodzi o podpisanie dokładnie dwóch aneksów. Pierwszy zmienia datę zakończenia realizacji projektu z 30 września 2020 na 30 września 2021, a drugi uwzględnia dofinansowanie. Wcześniej Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju “klepnęło” decyzję marszałka, o którą zabiegał prezydent Grzegorz Mackiewicz.

Był to drugi ministerialny akcept – pierwszy dotyczył ogólnego przesunięcia środków z puli rewitalizacyjnej na transport niskoemisyjny. O taki manewr pod koniec kadencji wystąpił jeszcze poprzedni Zarząd Województwa.

Czas nagli

– Nie możemy jeszcze ściśle określić dat podpisania aneksów. Oczekujemy, że będzie to początek marca – tak abyśmy jeszcze mogli wystąpić do Rady Miejskiej o uzupełnienie budżetu na realizację projektu do kwoty najniższej oferty, i następnie rozstrzygnąć postępowanie przetargowe. Datą graniczną jest 11 marca 2019, ponieważ do tego dnia mamy przedłużoną ważność oferty wykonawcy – tłumaczy inżynier miasta Andrzej Różański.

Jeśli procedury zamkną się w oczekiwanym czasie (kontroferent może się odwołać) jeszcze w maju powinniśmy podpisać umowę z wykonawcą. Od tego czasu firma będzie miała 24 miesiące na realizację.

Jeden komentarz do “Na dofinansowanie remontu ulicy Zamkowej muszą jeszcze zgodzić się radni

Comments are closed.