ROZRYWKA

Na farmie lub w smerfowej wiosce

Darmowy poczęstunek i atrakcje dla całych rodzin.

Bychlew zaprasza do Gminnego Domu Kultury na imprezę z okazji Dnia Dziecka (piątek, 31 maja, godz. 17-20). Dla dzieciaków przygotowano… farmę. Będą zwierzaki, przejażdżki na kucykach i koniach, a nawet krowa do dojenia. Zaplanowano między innymi zabawy i konkursy, skręcanie zwierzątek z balonów, mega bańki mydlane, rzut kapeluszem kowbojskim do celu, malowanie buziek.

Z kolei na stoisku ogrodniczym dzieci będą mogły posadzić kwiaty, które ozdobią budynek i teren GDK. Farmerskie tańce dla całych rodzin poprowadzą instruktorzy ze Strefy Ruchu. Na uczestników będą czekały przysmaki jak na prawdziwej farmie: drożdżówki z miodem podane z mlekiem, kiełbaski z grilla, popcorn i inne.

Ze Smerfetką, Ważniakiem i Lalusiem

W tym roku miejski Dzień Dziecka będzie przebiegać pod hasłem „Kraina Smerfów”. W smerfowej wiosce czekają m.in. gry i konkursy z nagrodami, słodkie piniaty (kule z cukierkami), smerfowe naleśniki, dmuchańce, zdjęcia z fotobudki, ślizgawka z piany i wycieczki ciuchcią.

Na scenie zatańczą i zaśpiewają dzieci z MOK, Szkoły Tańca Eskadra, Szkoły Muzycznej Yamaha i SP 8. Academia Capoeira Pabianice przeprowadzi pokaz brazylijskiej sztuki walki. Warto się przebrać do konkursu na najładniejszy smerfowy strój (rozstrzygnięcie o godz. 15.00). O godz. 16.30 rozpocznie się tradycyjna bitwa wodna. Do obchodów włączyły się pabianickie organizacje pozarządowe, które zapraszają młodszych i starszych do Miasteczka Aktywności.

Festyn już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, w godz. 14-19 na Lewitynie. W tym samym czasie po raz pierwszy odbędzie się Holi Festival – Święto Kolorów, w ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019.

Na sportowo

Mechaniczna bramka, pokazy freestyle football, piłkarskie kręgle, warsztaty i konkursy dla dzieci – to propozycja Centrum Handlowego ECHO skierowana do małych pabianiczan z okazji Dnia Dziecka. Zabawa na sportowo odbędzie się 1 czerwca (sobota) w godz. 11-17.