KOMUNIKACJA

Na razie zobaczymy używane Flirty 3. Na nowe Impulsy 2 musimy czekać

Łódzka Kolej Aglomeracyjna tłumaczy, że w starszym taborze jest więcej miejsc siedzących, a tłok na sieradzkiej trasie spory.

Od wczoraj (niedziela) Łódzka Kolej Aglomeracyjna zwiększyła liczbę połączeń w Łódzkiem. TUTAJ znajdziesz nowy rozkład jazdy na linii sieradzkiej. Na trasie z Łodzi przez Pabianice przybędą jedynie dwa nowe połączenia. Dla porównania Zgierz wzbogacił się o 18, a Koluszki aż o 22.

Na razie nie zobaczymy zapowiadanych supernowoczesnych Impulsów 2. Pociągi te obsłużą połączenia na nowej trasie Skierniewice – Łowicz, kursować będą także na obecnych trasach ŁKA. Do nas trafią wycofane stąd Flirty. Na cuda techniki od producenta Newag z Nowego Sącza musimy poczekać nawet do końca  przyszłego roku.

Powody

Z czego to wynika?

– Obliczyliśmy, że na trasie do Sieradza w godzinach szczytu jeździ bardzo dużo osób. W nowych Impulsach 2 jest 160 miejsc siedzących, a w dwóch Fllirtach  240. Skierowanie składów wycofanych z innych tras na linię sieradzką jest zatem uzasadnione – tłumaczy Marta Markowska, rzecznik ŁKA.

Dlaczego przez Pabianice są tylko dodatkowo 2 połączenia?

– Pamiętajmy, że do końca przyszłego roku trwa remont linii prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Do utrudnień tym spowodowanych muszą być dostosowane kursy – mówi rzecznik Marta Markowska.

TUTAJ piszemy o remoncie PKP i komunikacji zastępczej.

Czekamy na Impulsy

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od firmy Newag z Nowego Sącza czternaście trzyczłonowych pociągów Impuls 2. Pierwsze cztery pojazdy zgodnie z harmonogramem zostały dostarczone ŁKA w październiku 2018. Kolejne dziesięć przewoźnik otrzyma w przyszłym roku.

Pociągi Impuls 2 to pojazdy nowoczesne, wyposażone w wiele udogodnień, do których już przyzwyczaili się pasażerowie ŁKA, ale są także nowości. Komfort zapewni klimatyzacja, biletomaty, wygodne ergonomiczne fotele czy ładowarki z wejściem USB.

W pojazdach znajdują się miejsca na rowery, wózki inwalidzkie i dziecięce. Jest nawet strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i pętle indukcyjne.

Impuls 2 został zaprezentowany pabianiczanom 13 października – ZOBACZ TUTAJ.

Na razie musimy pocieszyć się tym, że z 14 do 18 zwiększy się liczba pociągów weekendowej oferty ŁKA Sprinter na linii Łódź – Warszawa. Pierwsze dwa połączenia zostały uruchomione wczoraj (9 grudnia), kolejne dwa wejdą od marcowej korekty rozkładu jazdy.


2 komentarze do “Na razie zobaczymy używane Flirty 3. Na nowe Impulsy 2 musimy czekać

  1. A czy redakcja wie coś na temat nowego przystanku przy Lutomierskiej ? Czy jest już pewne, że ten przystanek powstanie? Bo na razie tylko PKP potwierdziło termin remontu naszego dworca na marzec – październik przyszłego roku. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Comments are closed.