FAKTY

Na SOR wejście od strony ul. Wiejskiej

Jak informuje PCM, dyżury Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej pełnione są w nowej – starej lokalizacji.

Udało  się przeprowadzić ostatecznie do wyremontowanych pomieszczeń. Pacjenci kierujący się do SOR proszeni są o korzystanie z wejścia od strony ulicy Wiejskiej. Działa winda z poziomu parkingu, podjazd dostępny jest wyłącznie dla karetek.

Pomieszczenia przeszły wielką metamorfozę – przeprowadzka opóźniła się z uwago na konieczność zorganizowania oddziału covidowego, który właśnie zwinął żagle.

Rejestracja znajduje się teraz po lewej stronie od wejścia, po prawej jest tzw. triażownia, gdzie pacjenci mają mierzone podstawowe parametry, aby można ich był posegregować wg kolejności udzielenia pierwszej pomocy. Za nią znajdują się pomieszczenia Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej, a w innych częściach zorganizowana została przestrzeń na szczegółowe badanie pacjentów, m.in.:  gabinet zabiegowy, gipsownia, rtg czy sala resustytacyjna. Wydzielono także miejsca na serwerownię czy kuchnię i inne pomieszczenia socjalne.

W salach zamontowano czujniki dymu, współpracujące z systemem połączonym bezpośrednio ze strażą. W pomieszczeniach znajdują się także kamery, by nic nie umknęło uwadze personelu (obraz nie będzie nagrywany). Całości dopełnia nowy sprzęt medyczny. (WIĘCEJ TUTAJ)

Fot. PCM