PORADNIK

Na zatrudnienie w jakiej branży można liczyć w Łodzi?

Spore zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych oraz fizycznych jest obecnie zauważalne na terenie całego kraju. Nie inaczej wygląda to w Łodzi, jak i całym regionie. Na zatrudnienie w jakiej branży można liczyć w Łodzi? Których fachowców brak jest na dzisiejszym rynku pracy?
Pracownicy w Łodzi oraz całym województwie poszukiwani

Aktualne oferty pracy w Łodzi, znaleźć można na odpowiednich portalach z ogłoszeniami. W województwie łódzkim, najczęściej poszukiwani są kierowcy ciągników siodłowych oraz samochodów ciężarowych, jak i pracownicy produkcyjni – ofert pracy w tychże branżach, jest dzisiaj o 70 procent więcej, aniżeli miało to miejsce rok temu. W kilkunastu powiatach, brakuje także pracowników remontowo-budowlanych, a osoby mieszkające w powiecie zainteresowane pracą, mogą wybrać spośród 10 tysięcy ofert skierowanych do fizycznych pracowników.

W województwie łódzkim, obecnie najbardziej poszukiwani fachowcy, to pracownicy produkcji. Brak jest również pracowników z sektora spedycji i transportu, tym bardziej kierowców ciągników siodłowych i samochodów ciężarowych. Na trzeciej pozycji pośród zawodów deficytowych, znajdują się zaś pracownicy budowlani, oraz zajmujący się wykonywaniem remontów.

Deficyt kierowców w sporej części łódzkiego województwa

Chociaż pracodawcy oferują nam coraz więcej w ważnych dla współczesnego rynku kategoriach, deficyt osób pracujących fizycznie, dotyczy większej części łódzkiego województwa. Jak pokazują zgromadzone dane, spore kadrowe braki pośród produkcyjnych pracowników, odnotowywane są w Łodzi. Taka sytuacja, jest ściśle związana ze sporą rotacją oraz brakiem zainteresowania podjęciem tego rodzaju zatrudnienia przez mieszkańców Łodzi. Wolne etaty, uzupełnia się zatem pracownikami pochodzącymi ze Wschodu.

Statystyki jasno pokazują także, iż w 76 procentach powiatów łódzkiego województwa, brak jest kierowców ciągników siodłowych oraz samochodów ciężarowych. Spora ilość wolnych etatów, może być efektem wymogów posiadania właściwych uprawnień do prowadzenia wymienionych pojazdów, jak i koniecznością posiadania sporego doświadczenia w tymże obszarze. Osoby, które posiadają jednakże wymagane przez pracodawców kwalifikacje i są gotowe do podjęcia zatrudnienia poza swoim miejscem zamieszkania, bez przeszkód winny znaleźć pracę.

Spory deficyt stolarzy, oraz cieśli, zauważalny jest zaś w powiatach: pabianickim, zgierskim, poddębickim, łęczyckim, kutnowskim, jak i w Łodzi. W większości wymienionych obszarów, kadra się starzeje, a osób młodych chętnych do podejmowania pracy, nie jest zbyt wielu. W Łodzi, zauważalny jest również spory deficyt robotników budowlanych.

Benefity – nie tylko w przypadku biurowych pracowników

Jak można przeczytać w internecie, pracownicy produkcyjni oraz fizyczni, nie mogą zbytnio liczyć na benefity. A jak wygląda to w praktyce? Czy potrzeba posiadania pracowników idzie w parze z odpowiednio dobrymi warunkami pracy?

Okazuje się, iż tak, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Analiza ofert skierowanych do pracowników produkcyjnych, oraz fizycznych jasno pokazuje, iż na benefity mogą liczyć nie tylko osoby pracujące w biurach, ale również pracownicy produkcji, kasjerzy, magazynierzy, czy też kurierzy.

Szkolenia, zapewnia się między innymi osobom, które pracują w sektorze handlowym, sprzedażowym, jak i w obsłudze klienta. Pakietami sportowymi oraz prywatną opieką medyczną, pracodawcy próbują zaś zachęcać do aplikowania pracowników magazynów, zaś miesięczne premie przewidywane są chociażby dla pracowników sklepów czy kasjerów.

To znakomity czas na znalezienie pracy w Łodzi

Rok 2021, to dobry czas na znalezienie nowego zatrudnienia w zawodach obecnie deficytowych: kuriera, kasjera, magazyniera, pracownika produkcyjnego czy też kierowcy.

Statystyki pokazują jasno, iż zapotrzebowanie na fizycznych pracowników, oznacza nierzadko ich docenianie. Pracodawcy, chcąc dokonać wyplenienia luk kadrowych, oferują znacznie bardziej atrakcyjne warunki zatrudnienia, aniżeli dotychczas.

 

(tekst partnerski)