KRUCHTA

Nabożeństwo z kardynałem i wędrówka z arcybiskupem. Wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę [VIDEO]

W tym roku wędrówka na nowych zasadach.

Do Częstochowy wyruszyła dziś 551. Piesza Pabianicka Pielgrzymka. Jak informowaliśmy w połowie czerwca, zaszły spore zmiany – do tej pory pielgrzymka rozpoczynała się 20 sierpnia i trwała do 29 sierpnia. Teraz to 19-26 sierpnia. Pątnicy wędrować będą nie cztery, ale pięć dni.

Rozbiciu ulegnie dotychczasowy pierwszy dzień pielgrzymki. Organizatorzy zmiany umotywowali chęcią ułatwienia drogi najsłabszym, dla których odcinek (obejmujący prawie 40 km) był nazbyt męczący. Pabianiczanie nocować będą już w Drużbicach, a ze względu na remont trasy do Dłutowa pielgrzymka przeszła przez Rydzyny – wyjątkowo kolumna szła ul. Zamkową, Warszawską, 3 Maja i 20 Stycznia, a nie w stronę Kilińskiego.

Drugiego dnia pątnicy ruszą z Drużbic do Łękawy. Nie będą już zatem nocować w Grocholicach, gdzie będzie jedynie postój przed dalszą częścią wędrówki. Pozostałe dni pokrywać mają się trasą z lat ubiegłych.

Podobnie jak w zeszłym roku, ostatniego dnia do pabianickiej pielgrzymki dołączy Metropolita Łódzki abp Grzegorz Ryś, z kolei nabożeństwo pokutne w kościele św. Rocha w Drużbicach poprowadzi kardynał Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.

Po raz pierwszy pabianicka pielgrzymka nie wróci z powrotem pieszo (czytaj „Pielgrzymkowa tradycja do kosza”). Jak wyjaśniano, z powrotu zrezygnowano z powodu kłopotów logistycznych i mniejszej ilości osób, które decydują się na powrót pieszy. Nieoficjalnie wiadomo, że w związku z urlopami i zmianami w parafiach brakuje także kapłanów, którzy chcieliby wybrać się w drogę powrotną.

26 sierpnia pątnicy przyjadą autokarami – około godziny 18.30 pojawią się pod cmentarzem, po powitaniu na pieszo przejdą do kościoła św. Mateusza.


3 komentarze do “Nabożeństwo z kardynałem i wędrówka z arcybiskupem. Wyruszyła pielgrzymka na Jasną Górę [VIDEO]

  1. A gdzie radny Stanek, który zawsze tak ochoczo bierze udział w takich wydarzeniach, żeby się “pokazać”?? Zwlaszcza, że mamy kampanię wyborczą i powinien wspomóc swoją PiS-partię ujawniając się, jak celebryta na czerwonym dywanie?? Parcie na szkło przede wszystkim…

      1. No może nie ostatni, przepraszam, ale Pan radny powinien mniej udzielać się w lokalnych mediach. To wyjdzie na dobre nam wszystkim. Pani radny, proszę o mniejszą aktywność w mediach, a większa wśród społeczeństwa.

Comments are closed.