FAKTY

Nadzwyczajna kontrola w domu radnego Lesmana

Do domu przy ul. św. Jana w Pabianicach przybył dziś (sobota, 12 listopada) Wojciech Poros, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Miejskim. Chciał sprawdzić, czy Lesman mieszka tu, gdzie jest zameldowany.

Naczelnik zapukał do drzwi około godz. 15.00, kiedy doktor wraz z teściową, którą się opiekuje, szykował się do obiadu. Urzędnik poinformował, że jakiś mieszkaniec złożył skargę, w której twierdzi, iż Lesman faktycznie przebywa na terenie Chechła (gm. Dobroń), a nie gminy Pabianice. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ zgodnie z przepisami radny Rady Miejskiej musi mieszkać w swojej gminie. Złamanie tej zasady może spowodować utratę mandatu.

Skarga trafiła do Komisarza Wyborczego w Łodzi, a stamtąd do prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza, który zarządził kontrolę.
Naczelnik Poros zrobił zdjęcia w pomieszczeniach. Fotografował przyrządy do golenia, miejsce do spania, książki medyczne, pranie. Potem sporządził protokół z oględzin – wylicza Jarosław Lesman.

Radny Lesman startował w ostatnich wyborach z listy Prawa i Sprawiedliwości z okręgu nr 6 (Piaski, bliżej dworca PKP). Zdobył 296 głosów. Jest jednym z najpopularniejszych lekarzy w mieście.

12 komentarzy do “Nadzwyczajna kontrola w domu radnego Lesmana

 1. szkoda, że z taką starannością urzedy nie pracują na codzień. moze zrobmy czynne w soboty?

 2. metoda znanej pabianickiej sitwy- zjednoczone siły po, sld i nowoczesna + bsr. Gdzie mieszka donosiciel, niech się ujawni, nie sztuka działać zza węgła.

 3. Bo faktycznie mieszka w Chechle. Tu gdzie go zastali przebywa tymczasowo. Wiem bo mieszkam nie opodal.
  Nie mam nic do PiS-u ale ten gość ładuje ściemę.

 4. Ale ten Lesman jest cieńki. Jak mógł dopuścić Porosa do buszowania po mieszkaniu, do zaglądania w majtki na suszarce czy fotografowania przyrządów. WON.
  Niech mądrale przeprowadzą kontrole u wszystkich radnych, życzę udanych fotografii prania, paniom fotek depilatorów i miejsc do spania. Niniejszym składam doniesienie na wszystkich radnych że nie bywają w miejscu zamieszkania.Donoszę także na głupotę rządzących miastem Pabianice.
  Metody wczesnego PRLu – taka pozostałość w myśleniu i trudna do usunięcia jak słoma z butów.

 5. Popieram wpis Wiedźmy jadowitej, tak ohydnie postępują strażnicy układów w mieście z rozciągniętym parasolem ochronnym starosty i jego kamerdynera-prezydenta. To oni powinni być wyeliminowani z życia publicznego miasta.
  Pabianiczanie obudzicie się, pora na zmiany, które tak ciężko przychodzą, bo sami widzicie jak oni przyspawali się do koryt. Boją się nowych, myślących. Szukają więc sposobu aby się ich pozbyć. Pabianiczanie otwórzcie szeroko oczy i patrzcie na ich postępowanie.
  Czy tak postępują ludzie prawi?

 6. Urząd po prostu chroni Lesmana, może to kolejny głos…. nagle ustawka że naczelnik Poros zastaje podczas obiadu radnego z tesiawa, co za facet mieszkalby z tesiawa w klatce mając wille w innej miejscowości, Pan Rózga ustawił to żeby ładny obrazek wyszedł, szyte grubo…

Comments are closed.