FAKTY

Najpierw gigant AGD, teraz lider branży dźwigowej

Powstanie u nas biuro regionalne firmy i klasa patronacka w ZS 2.

Technolog i automatyk transportu bliskiego – klasa o takim profilu od przyszłego roku szkolnego ma ruszyć w Zespole Szkół nr 2. Wszystko za sprawą współpracy z thyssenkrupp Elevator. To lider branży dźwigowej, jedna z wiodących na świecie firm produkujących oraz serwisujących urządzenia transportu bliskiego.

Zarząd Powiatu Pabianickiego wyraził zgodę na utworzenie nowego kierunku kształcenia. Kolejnym krokiem będzie podpisanie finalnego porozumienia między miastem, powiatem i spółką, oraz kontynuowanie procedury związanej z uruchomieniem klasy.

Oprócz tego w Pabianicach powstanie biuro regionalne thyssenkrupp Elevator (na Polskę centralną). Ma ono ruszyć na przełomie 2018/2019. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, zaś oddziały w Krakowie oraz Gdańsku.

W Pabianicach dźwigi, w Ksawerowie pralki

Przypomnijmy – od września w Zespole Szkół nr 1 ruszyła klasa pod patronatem spółki Miele Technika, która niebawem rozpocznie produkcję pralek w Ksawerowie (CZYTAJ TUTAJ). Uczniowie zdobędą zawody: mechatronika, operatora obrabiarek skrawających i operatora maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Producent AGD miałby m.in. partycypować w kosztach wyposażenia i modernizacji bazy dydaktycznej szkoły, pomagać w opracowaniu programu nauczania czy wskazać najistotniejsze potrzeby z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

 

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Produkcja w Ksawerowie zostanie oparta na innowacyjnej technologii, dotąd nie zastosowanej w innych lokalizacjach firmy na świecie. Nowego inwestora udało się pozyskać dzięki perspektywicznej polityce gminy Ksawerów, która postawiła na budowę dróg. W pierwszym etapie zatrudnienie znajdzie tu 400 osób, docelowo nawet 1500.


7 komentarzy do “Najpierw gigant AGD, teraz lider branży dźwigowej

      1. taka klasa powstaje po to bo tu nie ma takich wykwalifilowanych ludzi do pracy, jak ktoś zna firmę to powinien naprawdę mocno podziękować Mackiewiczowi, że nawiązał współprace z takim partnerem, a siedziba w Pabianicach to niewątpliwie prestiż dla nas, gdyby za tym chodził Ciebiada a nie Mackiewicz pewnie treść waszego artykułu byłaby inna, no właśnie czemu redakcja w swym obiektywiźmie nie pisze o tym, że to dzięki Mackiewiczowi??? każdy kto ma facebooka może wejść na profil Prezydent Pabianic Grzegorz Mackiewicz i się dowie jak jest…

    1. Jolanta HAHAHAHHAHA jak prowadzisz salon z wróżbami to tak. Szanujący się biznes omija to miasto szerokim jak obwodnica łukiem.

  1. Taka współpraca jest ważna dla naszego miasta. W związku z tym zagwarantowaną pracę może mieć młodzież, która będzie rozpoczynać naukę. Zaangażowanie Pana Prezydenta jest godne podziwu i chwała mu za to.

Comments are closed.