FAKTY

„Najpierw nazwali ją szmatą, a teraz pchają się po pieniądze”

Komitet Obrony Demokracji znów wyszedł na ulicę.

Tym razem KOD zorganizował prounijny happening przed ratuszem. Mieli banner z napisem „Polskie serce bije w Europie” i zachęcali do głosowania na kandydatów Koalicji Europejskiej. Przez megafon wypominano politykom PiS ich antyunijne zachowania:

– Pamiętacie, kiedy Beata Szydło kazała pościągać flagi UE? Kiedy Krystyna Pawłowicz powiedziała, że Unia Europejska jest dla niej szmatą? Co prezydent z PiS i prezes Kaczyński mówią o wspólnocie? A teraz co, pchają się do Brukseli po pieniądze!

Przechodniom rozdawane były ulotki pt. „Mogę wszystko. Tak, ale tylko w Unii Europejskiej”. „Dlaczego? Bo jest solidarna, praworządna, bezpieczna, nie ma granic i wspiera inwestycje” – czytamy. W ulotce wymieniono także korzyści, jakie płyną dla krajów członkowskich Unii.

Jak deklaruje pabianicki KOD, do czasu wyborów do Parlamentu Europejskiego (26 maja) regularnie będą organizować podobne akcje.

Tagi:

4 komentarze do “„Najpierw nazwali ją szmatą, a teraz pchają się po pieniądze”

  1. Obejrzałem zdjęcie i przeczytałem tekst z ulotki. I tu pasuje cytat z wieszcza: “Z początku porwał mnie śmiech pusty, a potem litość i trwoga”.

  2. Inicjatywa jak najbardziej słuszna. Bo to co wyprawia rządząca teraz miernota prowadzi do zaprzeczenia wartości europejskich.
    Ten naród, jak i te wschodnie, lubi dostawać w d… i mieć zawsze takiego genseka.
    Demokracja i praworządność…, chyba jednak nie jest dla nas. :(

  3. Potwierdzam! Dzięki Europejskiej Wspólnocie Węgla i Stali, obecna nazwa Unia Europejska, miliony polskich bezrobotnych jest migrantami u Niemców, Francuzów, Anglików itd. A ,,praworządność” to ,,zwroty” kamienic martwym od stu lat cudzoziemcom i wyrzucanie mieszkańców, ulgi podatkowe dla obcych, niepolskich korporacji itp. etc.

  4. Nie ma, jak najpierw zagrabić grube miliony w każdej dziedzinie przemysłu, rolnictwa, rybołówstwa, górnictwa, bankowości, itd a później oddać jego setna cześć na tzw inwestycje i wmawiać ludziom, jak dobra jest Unia i ile to pieniędzy rozdaje nam Polakom! Przypomnijmy najpierw, co za sprawa geniusza Balcerowicza zabrali, a dopiero później oceńmy, kto na tym zyskuje najwiecej…

Comments are closed.