KRUCHTA

Nasi księża całują męskie stopy. A kiedy kobiece?

Dziś duchowni obmywają nogi wiernym. Symbolizuje to chrześcijańską postawę służenia innym.

Podczas wielkoczwartkowej mszy w kościele św. Maksymiliana proboszcz Ryszard Stanek obmył nogi i stopy dwunastu mężczyznom z parafii. Potem je ucałował. To zwyczaj na pamiątkę obmycia nóg w Wieczerniku przez Chrystusa.

W Wielki Czwartek papież Franciszek co rok obmywa nogi ubogim oraz więźniom. W 2016 roku  zawnioskował o zmiany w tym obrzędzie. Watykańska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów wydała dekret umożliwiający mycie nóg kobietom. Sam Franciszek umywał już wcześniej nogi nie tylko paniom, ale również niechrześcijanom.

Arcybiskup Grzegorz Ryś w łódzkiej archikatedrze obmył dziś nogi wszystkim chętnym, w tym kobietom.


4 komentarze do “Nasi księża całują męskie stopy. A kiedy kobiece?

  1. Preferencje księży są znane od wieków i trudno je zmienić nawet w Pabianicach. Całują co wolą i na nic przykazy, nakazy czy wskazania. Dobrze, że wybrali stopy bo to tylko fetysz a płeć to tylko wybór specjalistów.

    1. Za trollowanie i podszywanie się (patrz regulamin). Niektórzy nadal nie mogą pojąć, że źle typują tożsamość “wiedźmy jadowitej”, a widząc poprzednie Pana wypowiedzi – pod innymi nickami, pod konkretnymi tematami, w konkretną stronę – nie mamy wątpliwości co do Pana tożsamości :) Wesołych Świąt!

      PS. Od Wielkanocnego Zajączka chcemy taki prezent: żeby Pan się już pożegnał ze swoim obecnym kramem :)

Comments are closed.