FAKTY

Nasi policjanci docenieni za ratowanie życia

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber nagrodził najlepszych policjantów i strażaków. W tym gronie znaleźli się funkcjonariusze KPP w Pabianicach: sierż. szt. Agnieszka Chodzicka, st. post. Damian Majda (pierwsi z prawej).

Nasi policjanci zostali docenieni w kategorii: RATOWANIE ŻYCIA LUDZKIEGO. Była to już 21. edycja konkursu na najlepszego policjanta, a po raz dziewiąty wybrani zostali wyróżniający się strażacy zawodowcy i ochotnicy.

Sierżant szt. Agnieszka Chodzicka i st. posterunkowy Damian Majda – KPP Pabianice uratowali trzy osoby z płonącego budynku przy ul. Pięknej, samemu ulegając podtruciu tlenkiem węgla. Mieszkańcom nic się nie stało. Wspomniany pożar w wybuchł w niedzielę, 10 października. Policjanci podczas patrolu zauważyli dym i natychmiast zareagowali.

Jestem zaszczycony, że mogę wam dziś pogratulować, ale i podziękować, za to, co robicie dla nas, dla mieszkańców naszego województwa – mówił do zebranych marszałek Grzegorz Schreiber. – Stajecie na co dzień w różnych sytuacjach, kiedy musicie wykazać się charakterem. Bo wasza służba to kwestia charakteru, autoświadomości, że to, co robicie, to wasze zadanie jako strażaka czy policjanta. Bo jesteście ludźmi, którzy ratują innych.

Finał konkursu był też okazją do złożenia gratulacji formacjom przez ich przełożonych. – Kiedyś podjęliście decyzję, że będziecie pomagać innym. Teraz każdego dnia, kiedy wychodzicie do służby, idziecie służyć drugiemu człowiekowi. Ja wiem, że kiedy zakładacie mundury, mieszkańcy województwa mogą spać spokojnie – mówił komendant Wojewódzki Policji w Łodzi gen. Sławomir Litwin.

 

(Źródło: lodzkie.pl/bg, jg/fot. Piotr Wajman)