FAKTY

Nasz patrol wśród najlepszych

Będą reprezentować województwo w finale krajowym.

Starszy posterunkowy Mikołaj Bobowicz oraz straszy sierżant Sylwester Kaźmierczak zajęli drugie miejsce w wojewódzkich eliminacjach ogólnopolskich zawodów policjantów prewencji „Patrol Roku”.

W zawodach wzięło udział 46 funkcjonariuszy reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji województwa łódzkiego. W dwuosobowych patrolach rywalizowali w pięciu konkurencjach: teście wiedzy, interwencji policyjnej, technikach obezwładniania, strzelania sytuacyjnego i biegu pościgowym.

Bobowicz, będący w służbie przygotowawczej (niecałe 3 lata służby), pracuje w konstantynowskim komisariacie. Z kolei Kaźmierczak jest policjantem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji pabianickiej komendy (5 lat służby).

Patrol weźmie udział w krajowym finale zawodów, który odbędzie się w połowie września w szkole Policji w Słupsku (do finału załapały się dwie najwyżej sklasyfikowane pary).


Jeden komentarz do “Nasz patrol wśród najlepszych

  1. Piękna propaganda, jak za PRL-u. Prawda jest taka, że patrole śpieszą się do bandytów, tak aby się spóźnić. Kilka lat wstecz, młody i dzielny [ młody i głupi ;-) ] policjant, miała starcie z pijanym byłym zapaśnikiem w Pabianicach na Starówie. Skutek był taki, że policjant musiał iść na zwolnienie lekarskie z powodu złamanej ręki. No to teraz policja śpieszy się tak, aby się spóźnić.

Comments are closed.