FAKTY

Nauczyciel z Pabianic zapytał premiera o dopalacze. Co usłyszał?

Wkrótce ostrzejsze przepisy. Dopalacze będą traktowane jak narkotyki.

Premier Mateusz Morawiecki przyjechał wczoraj do Łodzi, aby spotkać się z mieszkańcami w ramach akcji “Polska jest jedna”.

W spotkaniu uczestniczył radny powiatowy Włodzimierz Stanek. Po przemówieniu premiera podsumowującego dotychczasową działalność rządu, zgłosił się i powiedział: – Jestem samorządowcem i dyrektorem szkoły z Pabianic. Nasze miasto jest niechlubnym zagłębiem dopalaczy. Kiedy można liczyć na prawo, które pozwoli uporać się z problemem?

W odpowiedzi premier Morawiecki poinformował o przyjęciu przez rząd zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii oraz w ustawie o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Nowe przepisy mają poprawić skuteczność walki z dopalaczami. Jak? Będą one traktowane jak narkotyki. Za posiadanie znacznych ilości dopalaczy będzie grozić kara do 3 lat więzienia, a handlarzom – nawet do 12 lat.

Aby zaproponowane zmiany weszły w życie, najpierw musi je przegłosować Sejm, Senat, a następnie podpisać prezydent. Wobec większości PiS, będzie to tylko formalność.

9 komentarzy do “Nauczyciel z Pabianic zapytał premiera o dopalacze. Co usłyszał?

  1. Niech działają jak najszybciej. Nie ważne skąd i jakiej opcji politycznej. Trzeba to wyplenić!

  2. muszą się jeszcze zabrac za sklepy internetowe , bo tam się głównie przenisł biznes dopalaczowy

  3. Jest nadzieja, bo znmiana definicji dopalacza i sklad nic nie dawało, zmieniali jeden składnik i zabawa w kotka i myszke się ukróci. Znajomych syn wylądował na toksykologii i ledwo go odratowali. Traktowac jak dilerów tych od dopow krótka piłka. Nareszcie.

  4. Za posiadanie znacznych ilości? A jak dzieciak kupi sobie jedną działeczkę to co?

  5. No ale ci co sprzdają już maja większe ilosci. Chyba tu chodzi o to by złapac grubszą rybę

  6. pewnie było jak za PRL i jak jest w Moskwie na spotkaniu z Putinem pytania i odpowiedzi były wcześniej ułożony i osoby zaufane wybrane – teatr ma trwać

  7. Tradycyjne spotkanie dls pisiej gawiedzi pod hasłem Polska jest jedna. ?

  8. szkoda, że ten nauczyciel, jako dyrektor szkoły i radny powiatowy, nie pomagał ludziom Mackiewicza w walce z dopami na Zielonej, ale ida wybory lansik jest, szkoda, że lansował się przy lampie na przejściu a przy sklepie na Bugaju nie miał odwagi protestować, szkoda, że z kolegą Maciejem na konferencji nie jednej był, ale nigdy tego tematu nie poruszyli, to jest tak jak z bratem Albertem… czasem człowiek się dowiaduje że coś takiego jest…

    1. Toby . . . A raczej kamerzysto sam nagrywałeś konferencję w sprawie dopalaczy :)

Comments are closed.