FAKTY

Nauczycielka z Piątkowiska obraziła narodowców. Jest ostra reakcja

Pani od angielskiego nazwała ONR „bandycką mafią”. Organizacja powiadomiła kuratorium i grozi sądem.

Działacze ONR z Pabianic są oburzeni z powodu wpisu, w którym nauczycielka zachęca do podpisania petycji ws. delegalizacji Obozu. Twierdzą, że w Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Piątkowisku dochodzi do „wielu incydentów manipulacji ideologicznej ze strony nauczycieli”. Jako przykład podają wystawę poświęconą gender i akcje pisania listów do Władimira Putina, z prośbą o uwolnienie feministek Pussy Riot, które to zbezcześciły jedną z moskiewskich cerkwi.

Oto pełne stanowisko pabianickiego ONR w sprawie posta opublikowanego przez nauczycielkę z Piątkowska:

„Kilka dni temu otrzymaliśmy informacje, że na jednym z popularnych portali społecznościowych ukazał się post nauczycielki jęz. angielskiego z Gimnazjum w Piątkowisku, w którym to belferka wyraziła swój pogląd na temat Obozu Narodowo-Radykalnego. W poście tym przedstawione są nieprawdziwe informacje, którymi nauczycielka próbuje zmanipulować osoby z grona swoich znajomych, wśród których jest wielu uczniów Gimnazjum, w którym uczy.

Z tekstu dowiadujemy się że ONR manipuluje młodzieżą, zmuszając ją do używania siły fizycznej i słownej. Jest pełen nienawiści i agresji, a także nie ma szacunku dla drugiego człowieka. Jako smaczek nasza organizacja została porównana do bandyckiej mafii. Zadajemy pytanie Pani Marzenie M. Ilu działaczy ONR-u Pani w życiu poznała, że wyciągane są aż tak poważne oskarżenia? Pisząc tego typu tekst autorka ukazuje swój brak wiedzy o organizacji, która od lat prowadzi cykl inicjatyw społecznych, charytatywnych i dobroczynnych. Ponadto nigdy nie nawoływała do nienawiści i nie zmuszała nikogo do użycia siły fizycznej i werbalnej. Nigdy nie mieliśmy również powiązań ze środowiskami mafijnymi. Jesteśmy organizacją, w której cenimy sobie uczciwość, moralność i prawdomówność. Dlatego informujemy że post Pani Marzeny M. jest kłamliwym wyrazem manipulacji!

Autorytety społeczne, jakimi są nauczyciele, sędziowie czy lekarze, powinny stronić od nienawistnych kłamliwych oskarżeń wobec innych ugrupowań, czy partii. Rozumiemy że każdy nauczyciel ma prawo wyrażać swoje własne zdanie dotyczące polityki, czy danej ideologii, jednak powinny to być uczciwe i nie oczerniające formy, ponieważ praca którą nauczyciele wykonują, jest pewnego rodzaju moralną kuźnią w psychice uczniów. Przekazywanie niezdrowych treści może spowodować spustoszenie w racjonalnym pojmowaniu świata przez uczniów.

Jest to kolejny przykład na to, że w Gimnazjum w Piątkowisku dochodzi do wielu incydentów manipulacji ideologicznej ze strony nauczycieli. Jeszcze nie tak dawno interweniowaliśmy, przeciwko wystawieniu wystawy poświęconej gender w tej właśnie szkole, przez nauczycielkę WOS-u, która jeszcze wcześniej zorganizowała akcje pisania listów do Władimira Putina, z prośbą o uwolnienie feministek Pussy Riot, które to zbezcześciły jedną z moskiewskich cerkwi. Będziemy kierować do dyrekcji Gimnazjum w Piątkowisku żądanie wyjaśnienia, wobec publikacji obraźliwego postu pracownicy szkoły.

Mamy nadzieję, że dyrekcja bardzo szybko zainterweniuje i w pewien sposób wyciągnie konsekwencje wobec nauczycielki języka angielskiego. Mamy nadzieje że będzie to ostatni wybryk braku dyscypliny w tym ośrodku oświaty. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni do wyciągnięcia konsekwencji prawnych wobec dyrekcji i nauczycieli tej szkoły, którzy publikują kłamliwe informacje skierowane w naszą stronę. Do dyrekcji szkoły i kuratorium oświaty zostało wysłane pismo ukazujące dowód w tej sprawie”.


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”
Tagi:

11 komentarzy do “Nauczycielka z Piątkowiska obraziła narodowców. Jest ostra reakcja

 1. W pełni należy podzielić opinię o potrzebie delegalizacji tego ruchu.
  Dzieciaki naoglądały się różnych filmików, w których podobnego rodzaju ruchy epatują nacjonalizmem (nie mylić z patriotyzmem).
  Wystarczy popatrzeć na te ich pochody i porównać z tymi z lat 30-tych pewnego ugrupowania. No comments…

  1. Co za przenikliwy umysł! Każdy, kto idzie z pochodnią to faszysta. Pogratulować “inteligencji”

 2. Cieszy, że są tacy nauczyciele, którzy w dobie dobrej zmiany nie boją się wyrażać swoich poglądów i po prostu potrafią zachowywać się przyzwoicie.

 3. Brawo! Brawo! Brawo! Zgadzam sie z Pania w 200%. ONR powinno zostac zdelegalizowane!!!

 4. A to już nie można wyrażać własnego zdania na temat danej organizacji ?
  Żenada ;) brawa dla Pani Marzeny !!!!

 5. O! KODziarstwo brzęczy! Nalezy zdelegalizować KOD I tak się rychło skończy, patrząc na średnią wieku KODziarek…babciom się działac POlitycznie zachciewa, A wnukom to skarpetki na drutach dziargać!

Comments are closed.