FAKTY

Nekrolog Piotra Szczęsnego – KOD zaprosił na pogrzeb

Na słupach ogłoszeniowych pojawiło się rozwinięcie nekrologu, jaki znamy ze Święta Zmarłych (o symbolicznym grobie Piotra S. stworzonym przez KOD na cmentarzu katolickim pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ) – jednak już z pełnym nazwiskiem. To jednocześnie wiadomość o pogrzebie, który odbył się 14 listopada (choć nekrologi wyglądają na świeżo przyklejone). Czytamy na nich:

„Śp. Piotr Szczęsny, Szary Człowiek. Chemik, człowiek „Solidarności”, zaangażowany w tworzenie społeczeństwa obywatelskiego. (…) 19 października pod Pałacem Kultury w Warszawie podpalił się w akcie protestu przeciw polityce PiS”.

Na górze umieszczono cytat z piosenki Chłopców z Placu Broni – „A ja wolność kocham i rozumiem”, a na dole komunikat: „Msza żałobna zostanie odprawiona w kaplicy na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie (…) po czym nastąpi odprowadzenie prochów Zmarłego na miejsce spoczynku”.

Tagi:

6 komentarzy do “Nekrolog Piotra Szczęsnego – KOD zaprosił na pogrzeb

  1. Ciekawe czy zaplacili za naklejanie plakatow na miejskich tablicach ogloszeniowych i czy dostali na to zgode.

    1. Tą kodowską swołocz trzeba zniszczyć za wszelką cenę. Oby jak najszybciej bo więcej szkód robić nie mogą!

  2. Na miejscu KODu nie “eksploatowałbym” tego tematu, bo jaki to przynosi skutek widać w komentarzach powyżej. Drażni mnie jednak wmawianie Piotrowi Szczęsnemu choroby psychicznej. Dokonał jasnego w swojej wymowie aktu politycznego, zaplanował go, jak również zapewne przewidział sposób wykorzystania tego aktu przez środowiska okołoKODowe, z którymi się utożsamiał. Można się z takimi aktami fundamentalnie nie zgadzać, ale nie można udawać, że były czymś innym niż były w rzeczywistości.
    Swoją drogą polityka nad trumnami nie jest w Polsce niczym nowym. Smoleńsk nie był pierwszy, ale to chyba przykład najjaskrawszy. KOD jest w swoich działaniach o tyle uczciwszy od “dobrej zmiany”, że wykorzystuje imię osoby zmarłej, która najprawdopodobniej takiego wykorzystania swojego imienia by sobie życzyła lub wręcz to zaplanowała, podczas gdy PIS żeruje na pamięci ofiar wypadku komunikacyjnego, które nie pozostawiły po sobie listu z prośbą o wieloletnie wplatanie ich nazwisk w żałosne teorie spiskowe promowane przez organy państwa.

Comments are closed.