FAKTY

Nie będzie kostki na targowisku. Kupcy wybiorą pomiędzy…

Handlarze zdecydują o dalszym kształcie przebudowy ryneczku.

O modernizacji targowiska przy ul. Nawrockiego mówi się od 2 lat – zrobiono już m.in. parking i zadaszone stanowiska od strony starego pawilonu. Jednym z priorytetów była też cywilizowana toaleta i przeorganizowanie terenu w taki sposób, by handel był jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców sąsiadujących bloków (powstanie szlaban przy wjeździe w uliczkę).

Kolejnym etapem ma być utwardzenie i odwodnienie nawierzchni (miejsc handlu) od strony ul. Roweckiego. Od początku mówiło się o kostce, jednak ZWiK nie wyraził na nią zgody: – To rozwiązanie całkowicie nie sprawdziło się na rynku przy ul. Moniuszki. Jest problem ze stojącą wodą – mówiła dziś na spotkaniu z kupcami Katarzyna Kasperska z PSM.

Zaproponowano ażurowe płyty, jednak niewygodnie się po nich poruszać, a poza tym zimą ciężko będzie rozłożyć namiot. Padła również propozycja, aby… nie robić nic: – Nie chcemy, by spółdzielnia wydała tyle pieniędzy, a nam by ta inwestycja nie polepszyła warunków. Może wystarczy wysypać grys i wyrównać – podkreślili handlujący.

Jak zaznaczyła Kasperska, spółdzielnia jest na etapie wyboru wykonawcy, więc decyzja co do rodzaju i kształtu prac musi zapaść jak najszybciej. Kupcy mają zebrać podpisy – za ażurami lub wyrównaniem – i złożyć je w PSM.

Tagi:

Jeden komentarz do “Nie będzie kostki na targowisku. Kupcy wybiorą pomiędzy…

  1. Q…a, “ZWIK nie wyraził na nią zgody” !!! To ZWIK już decyduje nawet o nawierzchni targowiska? ZWIK to spółka, poproszę o wskazanie osoby decydującej o kostce na rynku. Nie ma takiej nawierzchni której nie można źle położyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *