KOMUNIKACJA

Nie będzie remontu ulicy Warszawskiej [AKTUALIZACJA]

Ponad 3,5 mln złotych przejdzie nam koło nosa.

W sierpniu poinformowaliśmy o przyznaniu pieniędzy z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę ulicy Warszawskiej w Pabianicach na odcinku od Dużego Skrętu do granic miasta wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ulicy Widzewskiej.

Wartość zadania to według zgłoszonego wniosku 6.055.084 zł. Pabianice chciały uzyskać do 80% kosztów kwalifikowanych. Wsparcie zatwierdził Prezes Rady Ministrów, kwota została ustalona przez wojewodę łódzkiego. Niedawno (13 września) okazało się, że Pabianice dostaną tylko 60% (4,8 mln zmniejszone do 3,6 mln). Prezydent Grzegorz Mackiewicz był rozczarowany mniejszym wsparciem na inwestycję, o którą zabiegał od trzech lat.

Dziś radni mieli zatwierdzić uchwałą otrzymane wsparcie (przesunięcia w budżecie), jednak prezydent wchodząc na salę obrad oznajmił, że żadnego remontu nie będzie. Powód?

– Dzisiaj po południu dostaliśmy informację z ŁUW, że jutro jest uroczyste zawieranie umów z dofinansowaniem zadań z Funduszu Dróg Samorządowych. W trakcie uszczegółowienia pojawiła się niepokojąca informacja co do możliwości wydatkowania zgodnie z przedstawionym harmonogramem, czyli do czerwca 2020. Próbujemy wyjaśnić sprawę – mówi rzeczniczka ratusza Aneta Klimek.

[AKTUALIZACJA godz. 17.14]: Od rzecznik Anety Klimek usłyszeliśmy, że jest szansa na uratowanie inwestycji.