FAKTY

Nie brakowało ofert. Ani chętnych

Pabianiczanie są świadomi rynku pracownika – szukają pracy, która spełni ich oczekiwania.

Wczoraj w hali przy ul. św. Jana odbyły się powiatowe targi pracy. W jednym miejscu zebrało się ponad 30 pracodawców – od lokalnych przedsiębiorstw po ogólnopolskich, a nawet światowych gigantów.

– Cieszę się, że wśród zwiedzających była nie tylko pabianicka młodzież, ale również ludzie dojrzali, dorośli, którzy szukają dla siebie lepszej pracy. Targi znacznie ułatwiają to zadanie, bo dają możliwość bezpośredniej, konkretnej rozmowy – mówi Magdalena Werstak, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pabianicach.

Kolejka ustawiała się także do służb mundurowych – policji, straży pożarnej czy straży miejskiej.

– Pytano nas o zarobki i warunki przyjęcia, a także o codzienną pracę – rodzaj podejmowanych interwencji, wymiar służby – usłyszeliśmy.

Stoiska kusiły gadżetami i folderami. Chętni mogli zostawić swoje CV albo umówić się na rozmowę. Było w czym wybierać. W powiatowych targach wzięły udział m.in. takie firmy, jak: Amazon, IKEA, DHL, Poczta Polska, Kilargo Sp. z o.o., Greek Trade Sp. z o.o., SGP-SORTING GROUP POLAND Sp. z o.o., EL-PUK Sp. z o.o., Barbara Jaksa, Zakład Pracy Chronionej TEXPOL Sp. z o.o., Human&Hunter Sp. z o.o., PCM Sp. z o.o., PIB KAROLCZAK, Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane LAUER oraz instytucje: Urząd Miejski w Pabianicach, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Straży Pożarnej, Wojskowa Komenda Uzupełnień, Straż Miejska, Cech Rzemiosł Różnych.

Ponadto pracownicy PUP prezentowali aktualne oferty pracy pozostające w dyspozycji urzędu, prowadzili poradnictwo zawodowe i udzielali informacji, m.in. w zakresie:

• Krajowego Funduszu Szkoleniowego,

• szkoleń i staży dla osób bezrobotnych,

• uzyskiwania dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej,

• refundacji kosztów zatrudnienia osób bezrobotnych.