FAKTY

Nie chcieli go w TVP, odnalazł się w TVN

Michał Cessanis oficjalnie dołączył do ekipy programu „Dzień Dobry TVN”. Teraz będzie łączył pracę w dwóch redakcjach.

„Pabianiczanin niemile widziany w TVP, bo jest gejem?” – napisaliśmy pod koniec sierpnia br. Wtedy dziennikarz Michał Cessanis poinformował na swoim profilu FB, że niespodziewanie odwołano jego udział w programie „Pytanie na śniadanie, emitowanym w telewizji publicznej. Pojawiał się tam przez ok. 5 lat.

Od pracownicy TVP miał usłyszeć: „Tak mi szalenie przykro, nie możesz być gościem programu. Oficjalnie dlatego, że jesteś za często, nieoficjalnie ze względu na twoje życie prywatne”. Później stacja tłumaczyła, że Michał nie wystąpił z powodu zmiany koncepcji audycji, a nie ze względu na orientację seksualną.

Dwa miesiące wcześniej, w czerwcu, w programie “Skandaliści” (Polsat News) pabianiczanin wystąpił ze swoim partnerem Pawłem Rabiejem, politykiem Nowoczesnej i obecnie wiceprezydentem Warszawy.

Od niedawna materiały Cessanisa można oglądać w „Dzień Dobry TVN” w podróżniczym cyklu „48 godzin”, w którym zwiedza wybrane miejscowości w różnych krajach i pokazuje najatrakcyjniejsze ich zakątki, mając do dyspozycji jedynie dwa dni. Kierownictwo TVN właśnie zaproponowało pabianiczaninowi dołączenie na stałe do zespołu. Oznacza to zatem, że będzie łączył pracę w dwóch redakcjach – jest także wicenaczelnym polskiej edycji magazynu „National Geographic Traveler”.

(Fot. Facebook/MC)

O Michale

Michał Cessanis jest muzykoterapeutą po Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Swoje pierwsze dziennikarskie kroki stawiał pod okiem naczelnej pabianice.tv Magdaleny Hodak. Jest jej najzdolniejszym wychowankiem. Pracował też w “Expresie Ilustrowanym”, “Życiu Warszawy” i “Rzeczpospolitej”. Obecnie jest zastępcą redaktora naczelnego “National Geographic Traveler”.

Z zamiłowania podróżuje, prowadzi blog “Cessanis na walizkach”. Swoje wyprawy opisał w książkach: “Cessanis na walizkach. Opowieści z pięciu stron świata” oraz “Made in China”. Tę ostatnią książkę promował niedawno w Pabianicach (CZYTAJ TUTAJ).

Michał często gości w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Na antenie Radia Zet opowiadał o początkach swojej kariery w Pabianicach (CZYTAJ TUTAJ), a Anja Rubik pozowała do zdjęcia z jego książką (CZYTAJ TUTAJ).

5 komentarzy do “Nie chcieli go w TVP, odnalazł się w TVN

    1. A gdzie jest tak napisane? Dostał etat bo jest fachowcem. Tak ciężko to zrozumieć? Niektórzy nie zaglądają pracownikom do łóżka.

  1. Jeżeli niektórzy ludzie myślą, że orientacja seksualna to kalectwo?!to czas pomyśleć nad rozwojem intelektualnym i popracować nad empatia?! Bo mamy 21 wiek ,a nie średniowiecze?! Przedewszystkim nie wpieprzać się ludziom do łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *