FAKTY

Nie dostaliśmy od rządu kilku milionów na drogi

34 samorządy z Łódzkiego otrzymają 31 milionów dotacji od rządu na rozwój infrastruktury drogowej. Nie ma wśród nich naszego miasta i powiatu, choć wnioski zostały złożone.

Łódzki Urząd Wojewódzki opublikował listę wybranych gmin, które z budżetu państwa otrzymają wsparcie w ramach „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej”. Okazuje się, że na pomoc… jesteśmy za bogaci.

– Przy wyborze kierowano się wskaźnikiem dochodów podatkowych na jednego mieszkańca gminy lub powiatu – tłumaczy Joanna Kupś, rzecznik Starostwa Powiatowego w Pabianicach.

Powiat złożył wnioski o 80 proc. dofinansowania na: przebudowę chodnika w drodze powiatowej nr 3304E – ul. Nawrockiego w Pabianicach (na odcinku od ul. Brackiej do ul. Warszawskiej; całkowity koszt – 1.023.611,72 zł brutto) oraz na przebudowę ul. Wschodniej w Ksawerowie (całkowity koszt – 4.423.467,02 zł).

 – Niestety, nie dostaliśmy pieniędzy na ulicę Piaskową. Miasto złożyło wniosek o dotację w wysokości 846.445,40 zł na budowę nowej drogi o długości 269 metrów – mówi rzecznik Urzędu Miejskiego Aneta Klimek. O wniosku dotyczącym ul. Piaskowej pisaliśmy TUTAJ.

Wśród samorządów spełniających kryteria przyznania dotacji znalazły się m.in. Miasto Zduńska Wola – 3,5 mln zł, Miasto Łowicz – 3 mln zł, Powiat Tomaszowski – 2,8 mln zł, Miasto Łęczyca – 1,3 mln zł, Miasto Ozorków – 1,3 mln zł, Gmina Widawa – 1 mln zł.

Z kolei kilka dni temu informowaliśmy, że powiat pabianicki nie dostanie dofinansowania na siłownię plenerową (Otwarta Strefa Aktywności). W programie Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze względu na duże zainteresowanie samorządów, pod uwagę również brano wskaźnik podatkowy (CZYTAJ TUTAJ).


6 komentarzy do “Nie dostaliśmy od rządu kilku milionów na drogi

  1. Jakoś widać inne samorządy potrafią sobie radzić i dofinansowanie dostały. U nas pasmo “sukcesów” PO trwa :) Basen, teraz drogi i chodniki :) Już nawet żal się śmiać z tych naszych POlitykierów z koalicyjnego klubu platformy obywatelskiej :)
    Mamy to !!! :)

    1. Z informacji wynika, że mamy zbyt duży wskaźnik dochodów podatkowych na 1 mieszkańca, a to oznacza, że są przedsiębiorcy którzy te podatki płacą. Więc jakie złe zarządzanie?

  2. Dla Rydzyka i tym którym “się należy” kasa musi być więc Pabianice obeszły się smakiem.

  3. A pan senator zamiast wspierać swoje miasto to woli jeździć na zagraniczne wojaże opłacane z kieszeni podatnika. Smutne :-(

Comments are closed.