FAKTY

Nie mamy posła. Mandat senatora dla Łuczaka

Minimalna przewaga Łuczaka nad Haburą.

W Pabianicach PiS osiągnął wynik około 37%. Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem w granicach 32%, Lewica – 18%.

Co mocno symptomatyczne – partia rządząca ma u nas kilka kilka punktów procentowych mniej niż w całym kraju, natomiast KO i Lewica sporo więcej.

Wybory do Senatu wygrał w skali całego okręgu Maciej Łuczak z PiS. Zdobył 70.561 głosów, a Krzysztof Habura (KO) 68.670. Procentowo: 41,82% do 40,69%

Krzysztof Habura z Koalicji Obywatelskiej rozgromił Łuczaka w Pabianicach i miał ogromną szansę na mandat. CZYTAJ TUTAJ.

Sprawdziły się nasze dzisiejsze prognozy dotyczące mandatu Krzysztofa Ciebiady z PiS. Przy 7 mandatach dla partii rządzącej w naszym okręgu, nie wchodzi do parlamentu, a raczej trudno liczyć na 8 mandat dla PiS u nas. Ciebiadę pokonali: Joanna Lichocka, Piotr Polak, Paweł Rychlik, Tomasz Rzymkowski, Tadeusz Woźniak, Marek Matuszewski i Beata Mateusiak-Pielucha.

Przypomnijmy, że Ciebiada złożył ślubowanie poselskie w czerwcu tego roku, bo “odziedziczył” mandat po Witoldzie Waszczykowskim, który wygrał wybory do europarlamentu. Po 4 miesiącach kończy zatem karierę w Sejmie, dla której poświęcił mandat radnego łódzkiego sejmiku.

Na tle Ciebiady imponująco wygląda pabianicki wynik wiceprezydenta Marka Gryglewskiego (Lewica). W naszym mieście w większości komisji pokonał Ciebiadę (2.899 do 2.587).

Krzysztof Rąkowski zdobył w Pabianicach 4.197 głosów. To czwarty wynik na liście Koalicji Obywatelskiej. Wyprzedzili go: Cezary Tomczyk, Dariusz Joński i Agnieszka Hanajczyk. KO ma do objęcia 3 mandaty, więc Rąkowski posłem nie zostanie.

Oto wyniki kandydatów do Sejmu związanych z Pabianicami w skali całego okręgu sieradzkiego. Obejmuje on powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.

Krzysztof Ciebiada (PiS) – 10.770

Krzysztof Rąkowski (KO) – 5.742

Andrzej Owczarek (KO) – 4.741

Marek Gryglewski (Lewica) – 3.876

Zbigniew Stasiak (PSL) – 1.671

Michał Pietrzak (Lewica) – 1.205

Elżbieta Ratyńska (PiS) – 804

Adam Wolniewicz (Konfederacja) – 646

Mariusz Dominiak (Bezpartyjni i samorządowcy) – 209

TUTAJ można sprawdzić, jak wyglądają wyniki w poszczególnych pabianickich komisjach.

4 komentarze do “Nie mamy posła. Mandat senatora dla Łuczaka

  1. Brawo pabianickie muły. Żadnego reprezentanta w Sejmie. Znowu będziecie jeździli do posła ze Zgierza, który tylko w 2017 wydymał nasze miasto na płwalnię, lodowisko i sztuczne boisko. Nie macie nawet tego, co zwierzęta, czyli instynktu samozachowawczego..

Comments are closed.