FAKTY

Nie należy do partii i politycznych organizacji. Oto nowy prezes miejskiej ciepłowni

Od początku przyszłego roku stanie na czele spółki.

30 grudnia uroczyście pożegnany zostanie prezes Zakładu Energetyki Cieplnej Florian Wlaźlak. 70-latek kończy karierę zawodową i definitywnie przechodzi na emeryturę. Jego stanowisko zajmie obecny wiceprezes – Krzysztof Mondzielewski. Kim jest nowy szef miejskiej ciepłowni?

Przeszedł każdy szczebel

Ukończył Szkołę Podstawową nr 9, a później Zespół Szkół nr 2 (elektromechanik). Studiował na Politechnice Łódzkiej i w 1998 roku uzyskał tytuł inżyniera. Tuż po studiach, w 1999 roku rozpoczął pracę w ZGKiM – już wtedy zajmował się sprawami związanymi z ciepłownictwem. Po rozdzieleniu instytucji naturalnie przeszedł do ZEC, znalazł się w Dziale Technicznym. Ostatnie 13 lat stał na jego czele. Karierę zawodową zaczynał od stanowiska inspektora.

Od 1 czerwca jest wiceprezesem ZEC (w lutym minęło mu 20 lat pracy) i nadzoruje m.in. potężny projekt – wykonanie instalacji odpylającej, instalacji odsiarczania i odazotowania spalin. Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udało się pozyskać ok. 27 mln zł – Mondzielewski był współautorem wniosku o dofinansowanie. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Bez barw politycznych

Przez około 13 lat, niemal do końca studiów, grał w piłkę ręczną. Był w składzie zespołu (jeszcze pod szyldem Włókniarza), który występował w II lidze. Teraz jego hobby to czytanie książek historycznych, interesuje się zwłaszcza II wojną światową (nie tylko beletrystyka, ale także literatura faktu).

Ma kilka pomysłów na reorganizację ZEC, m.in. zamianę Działu Zaopatrzenia na komórkę ds. logistyki, włączenie kompetencji Działu Obsługi Klienta do Oddziału Sieci Cieplnej.

Jego zdaniem barwy polityczne nie powinny mieć znaczenia w sektorze usług komunalnych, bo liczą się przede wszystkim kompetencje. I sam jest tego przykładem:

– Nigdy nie należałem do partii czy politycznej organizacji. Ani w Pabianicach, ani nigdzie indziej – podkreśla Krzysztof Mondzielewski.