ROZRYWKA

Nie przegapcie największej rolkowej imprezy tego lata!

Warsztaty dla początkujących, zaawansowanych i dzieci. Za darmo poprowadzą je profesjonaliści.

Do Pabianic przyjadą jedni z najbardziej znanych instruktorów rolkarstwa w Polsce – Patryk „Kyrtap” Przyczyna i Tomasz „Atom” Karwowski. Bezpłatne warsztaty z ich udziałem organizuje grupa „Rolki Pabianice”, o której pisaliśmy TUTAJ.

Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę (4 sierpnia) w godz. 16-19 na terenie targowiska przy ul. Moniuszki. Obejmie ono warsztaty z nauki jazdy na rolkach zarówno dla całkowicie początkujących, jak i zaawansowanych. Dodatkowo będą też zajęcia dla dzieciaków w każdym wieku.

– Patryk i Tomek to figury w rolkarskim świecie. To mniej więcej tak, jakby Robert Lewandowski przyjechał uczyć pabianiczan grać w piłkę – mówi Ewelina Szyktanc, współorganizatorka imprezy i założycielka grupy „Rolki Pabianice”.

Warsztaty dla dorosłych poprowadzi Patryk Przyczyna. Będą one podzielone na dwa etapy:

• podstawy – hamowanie, zakręcanie, jazda na krawędziach, pokonywanie niewielkich przeszkód.

• zaawansowane – skoki na rampach, przez poprzeczkę i ogólnie pojęty freeskate.

Z kolei warsztaty dla dzieci przeprowadzi nietuzinkowy Tomasz Karwowski (inicjator projektu “Atomowe Role”). Obaj panowie są instruktorami w „I love rolki – Warszawa”.

Zabierzcie ze sobą kaski – to warunek uczestnictwa! Co prawda będzie je można wypożyczyć na miejscu, ale ich liczba jest ograniczona. Dla własnego bezpieczeństwa weźcie także ochraniacze.

TUTAJ znajdziecie stronę wydarzenia na Facebooku.