FAKTY

„Nie widzisz deszczyku?” „Ojoj, no i ch**”. Starosta rozmawia z bratem o pogodzie

Pabianiczanie zidentyfikowali głosy naszych VIP-ów. Bracia Haburowie po wpadce na seminarium w Senacie zyskali miano pabianickich pogodynek.

W piątek (23.04)  w Senacie odbyło się seminarium Parlamentarnego Zespołu ds. Zbiorowego Transportu Publicznego oraz Inwestycji Kolejowych i senackiej Komisji Infrastruktury. Jeden ze zdalnych uczestników zapomniał jest nagrywany i przeprowadził rozmowę na temat „deszczyku”. Spotkania  transmitowano na Facebooku Senatu.

Jak się rozpisują media, w połowie spotkania (ok. 2:04) jeden z uczestników, który łączył się z resztą zespołu zdalnie, nie zauważył, że jest nagrywany, a odbywał prywatną rozmowę. W zamieszczonym na Facebooku filmie rozbrzmiewa dzwonek jego telefonu, po czym słyszymy:

No i co? Deszczyk pada – pojawia się pytanie. – No, nie widzę – odpowiada uczestnik.  – Nie widzisz deszczyku? – dziwi się mężczyzna. – Ojoj, no i ch** – mówi. Prowadzący spotkanie prosi o wyłączenie głosu, ale od razu nie odnosi skutku. Na sali obrad słychać śmiechy.

W spotkaniu zdalnie mogli uczestniczyć samorządowcy i szefowie komunikacyjnych spółek. Pabianiczanie spostrzegli, że do prezesa MZK Jarosława Habury zadzwonił jego brat Krzysztof Habura, pabianicki starosta, by dowiedzieć, czy widzi “deszczyk”.

 

Całość niżej (opisywany fragment ok. 2:04)

TUTAJ fragment nagrania