KRUCHTA

Niebawem piesza pielgrzymka do Niepokalanowa. Jak się zapisać?

10 sierpnia wyrusza 4. Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Ewangelizacyjna Pabianice – Niepokalanów. Pobożna wyprawa potrwa 4 dni.

Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona 10 sierpnia w parafii św. Mateusza o godz. 6. 30. Pierwszego dnia pątnicy dotrą do Kurowic, drugiego do Jeżowa, następnie do Skierniewic, by 13 sierpnia dotrzeć do bazyliki w Niepokalanowie. Tutaj 14 i 15 sierpnia odbędą się uroczystości odpustowe. Pierwsza 14 (sierpnia) ku czci św. Maksymiliana. Data jest nieprzypadkowa. Tego dnia 1941 roku św. Maksymilian zmarł w celu śmierci KL Auschwitz. Zgłosił się na ochotnika, by umrzeć w zamian za ojca rodziny – Franciszka Gajowniczka.

15 sierpnia przypada z kolei odpust Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Uczestnicy wezmą udział w wieczornym czuwaniu pomiędzy tymi świętami. Do Pabianic powrócą autokarami.

Pielgrzymka do Niepokalanowa ma charakter ewangelizacyjny. W jej trakcie odbywają się msze św. z modlitwą o uzdrowienie oraz modlitwy wstawiennicze. Zapisy do 5 sierpnia wyłącznie poprzez stronę internetową.

TUTAJ więcej informacji.

(Fot. pielgrzymkadoniepokalanej.pl)

W dniach od 10 do 18 sierpnia w parafii św. Maksymiliana można zapisać się na 551. Pieszą Pabianicką Pielgrzymkę na Jasną Górę. Po raz pierwszy w historii pielgrzymi wrócą od Czarnej Madonny autokarami.

Tradycja pielgrzymkowa do kosza