KOMUNIKACJA

Niedaleko zamykają odcinek A2, inny otwierają

Zakończył się kolejny etap remontu nawierzchni na południowej (kierunek Warszawa) jezdni autostrady A2, na wysokości węzła Stryków.  Z kolei w poniedziałek, 27 czerwca, ruszają prace na jezdni północnej (kierunek Poznań) na 4 kilometrowym odcinku na wysokości węzła Zgierz.

Jak informuje łódzki oddział GDDKiA, w związku z zakończeniem prac (kierunek Warszawa) w najbliższą sobotę – 25 czerwca przywrócony zostanie ruch na całym węźle Stryków. Oznacza to, że będą tam funkcjonowały już wszystkie kierunki jazdy.
W ciągu nadchodzącego tygodnia zakończą się też prace na 3,5 kilometrowym odcinku południowej jezdni między węzłem Zgierz i Punktem Poboru Opłat (od km 355 do km 358).

Natomiast w najbliższy poniedziałek (27 czerwca) ruszają prace na jezdni północnej (kierunek Poznań) na 4 kilometrowym odcinku na wysokości węzła Zgierz (od km 347 do km 351). Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni południowej. Zamknięcie jezdni północnej wymusi też ograniczenia ruchu na węźle Zgierz. Możliwy będzie przejazd z Łodzi w kierunku Warszawy i z Poznania w stronę Łodzi. Nie będzie możliwości przejazdu z Warszawy w kierunku Łodzi i z Łodzi w stronę Poznania. Kierowcy będą mogli jednak skorzystać z dwóch sąsiednich węzłów: Emilia (A2/DK91) lub Stryków (A2/DK14).

Ten etap prac zakończy się w drugiej połowie lipca, a następnie prace będą kontynuowane na kolejnym odcinku północnej jezdni w kierunku wschodnim.