FAKTY

Nielegalna wytwórnia papierosów w centrum Pabianic

Kontrabanda bez akcyzy. Wartość podatku to około pół miliona złotych.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi i Mazowsza, we współpracy z krakowskim CBŚ i karpackim oddziałem Straży Granicznej w miniony weekend zlikwidowali w naszym mieście nielegalną wytwórnię papierosów.

Jak czytamy na stronie Izby Administracji Skarbowej w Łodzi: „W pofabrycznej hali w centrum Pabianic odkryto dwa metalowe garaże, a w nich maszynę i inne urządzenia, surowce i materiały do produkcji i konfekcjonowania papierosów oraz gotowe papierosy bez polskich znaków akcyzy”.

W sumie zabezpieczono 131.200 szt. pełnowartościowych papierosów bez akcyzy oraz 56 kg wybrakowanych papierosów. Znaleziono również 433 kg krajanki tytoniowej, z której można wyprodukować ponad 400 tys. szt. kolejnych papierosów.

Na miejscu zdarzenia zatrzymano trzech mężczyzn, dwóch obywateli Polski i obywatela Ukrainy, w wieku od 46 do 50 lat. W ich mieszkaniach i pojazdach funkcjonariusze zabezpieczyli dowody rzeczowe, świadczące o udziale zatrzymanych w nielegalnym procederze.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów i zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Łączna kwota podatku akcyzowego, ciążąca na zatrzymanych towarach to ok. 500 tys. zł. Sprawcom grozi kara 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(Fot. IAS w Łodzi)


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *