FAKTY

Niepełnosprawne dzieci pomijane od lat

Betonowa, chropowata nawierzchnia nie pomaga dzieciom, które i tak mają już pod górkę.

Boisko przy Zespole Szkół Specjalnych nr 5 jest jedną z ostatnich betonowych płyt w Pabianicach. Podobna maszkara straszy jeszcze tylko na terenie SP 2 przy ul. Tkackiej i przy SP 17 (nie jest jednak używane, bo obok mają boisko wielofunkcyjne z przyjazną nawierzchnią).

Wydawać by się mogło, że tak specyficzna szkoła powinna mieć nowoczesne boisko w pierwszej kolejności – chodzą tu dzieci i młodzież z różnymi niepełnosprawnościami, w tym posiadające znacznie ograniczenia ruchowe. Zdarzały się tu już mniejsze i większe wypadki.

Szkoła podlega pod Starostwo Powiatowe. Wartość kosztorysową nowego boiska wyceniono zaledwie na… 154 tys. złotych. Zaledwie, bo – przypomnijmy – jeszcze niedawno starosta Krzysztof Habura mówił o wybudowaniu kompleksu sportowego za 21 mln zł w miejscu po wyburzonych warsztatach ZS 1 (sama rozbiórka pochłonęła kilkaset tysięcy).

– Zarząd Powiatu Pabianickiego jest w pełni świadom potrzeby wyremontowania boiska przy Zespole Szkół Specjalnych nr 5. Czynimy starania o pozyskanie środków zewnętrznych, które przy zaangażowaniu środków własnych umożliwią sfinansowanie tej inwestycji – mówi Joanna Kupś, p.o. rzecznika starosty.

Staroście Haburze powinno zależeć na budowie cywilizowanego boiska przy „piątce” – sam od 4 lat posiada orzeczenie i korzysta z przywilejów dla niepełnosprawnych (CZYTAJ TUTAJ). W rozmowie z portalem pabianice.tv przyznał, że ma kłopoty z poruszaniem się.

Dopiero kilka dni temu, pod koniec listopada, do Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi złożono wniosek o dofinansowanie ze środków PFRON. Koszty mają być podzielone pół na pół.

– W budżecie na 2019 rok zabezpieczyliśmy już pieniądze na ten cel – dodaje Kupś.

Jeżeli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, wiosną (kwiecień – maj 2019) nastąpi podpisanie umowy o dofinansowanie, a prace przeprowadzone zostaną w czasie wakacji. Planowo mają się zakończyć nie później niż do 15 września 2019 roku.


5 komentarzy do “Niepełnosprawne dzieci pomijane od lat

  1. a po co dałnom takie boisko, niech sie ciesza że matki ich nie usuneły co nie kodowcy a szczegolnie pan macica na czele.

    1. Ty sam jesteś dałnem k..wo je..na! Żeby cię pogieło i żebyś zdychał w męczarniach!

  2. to bardzo przykre, że te dzieci nie mają porządnego boiska :((( a cena faktycznie nie powala

  3. No nie! Habura nie ma czasu myśleć o drobnych inwestycja na paredziesiąt tysięcy. Habura duma nad inwestycjami za gróbe miliony! ;-)
    Jest wiele spraw za niewielkie pieniądze, bardzo poprawiających życie mieszkańców, ale ,,nie widocznych” dla decydentów, no bo nie można na nie wydać milionowych sum. A decydenci lubią wydawać duże sumy z naszych kieszeni.

  4. A może nasz pabianicki biznesmen (który ostatnio sprowadza do siebie kodomitów i inną swołocz) wyręczy biedne starostwo (haha) w tej inwestycji. Za pomoc chorym dzieciakom lepiej zapisze się w historii Pabianic, niż jako propagator aborcji i zboczuchów.

Comments are closed.