FAKTY

“Niepokojące informacje” na temat schroniska. Radni skontrolują…

W schronisku dla zwierząt trwa audyt, ale już szykuje się kolejna kontrola.

Komisja Rewizyjna działająca w ramach Rady Miejskiej planuje wziąć pod lupę pabianickie schronisko dla zwierząt. Radni zamierzają m.in. zweryfikować przebieg całego procesu od odłowienia do wydania/adopcji czworonoga, skontrolować wykonywanie obowiązków przez kierownika i pracowników, a także wolontariuszy i umowy z nimi. Przyjrzą się też warunkom technicznym i wyposażeniu schroniska oraz jakości opieki medycznej zwierząt.

Kontroli nie przewidziano w ustalonym wcześniej rocznym planie pracy komisji. Skąd więc taka reakcja radnych?

Pod koniec października miały do nich dotrzeć „niepokojące informacje”, jakoby w schronisku „działo się nie najlepiej”. Jak ustaliliśmy, chodzi m.in. o konflikt między schroniskiem a osobą, która adoptowała zwierzaka.

W tamtym czasie Komisja Rewizyjna finalizowała kontrole w Miejskim Centrum Pomocy Społecznej i przygotowywała się do przeprowadzenia ostatniej zaplanowanej – w Zarządzie Dróg Miejskich. Zdecydowano się jednak na podjęcie kolejnej, a z propozycją wyszedł radny Adam Kaczorowski.

– Pomimo niedługiego czasu do końca roku uznaliśmy, że uzyskane informacje są na tyle niepokojące, że warto, abyśmy zajęli się tym jeszcze w 2019 – mówi przewodniczący KR Dariusz Cymerman.

Działania zostaną podjęte po 15 grudnia – od formalności, czyli przygotowania materiałów, pytań, zebrania i wymiany informacji itp. Z uwagi na trwający audyt w schronisku, prace prowadzone przez Komisję Rewizyjną bezpośrednio na jego terenie rozpoczną się później.