OPINIE ROZRYWKA

Niepokorni 2020

Dyrektor Maria Chmielewska i ksiądz proboszcz Stanisław Bracha zasłużyli na symboliczny tytuł  “Osobowość pandemii” w kategorii “Niepokorni”.

Rok 2020 przyniósł epidemię. Tego nie spodziewał się nikt, więc tym bardziej trudno było przewidzieć, jak zachowają się osoby ze świecznika w nadzwyczajnych okolicznościach. Wyszło na to, że niektórzy mają przysłowiowe jaja.

Z tego, że nie dadzą sobie w kaszę dmuchać zasłynęli: Maria Chmielewska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Pabianicach oraz ks. Stanisław Bracha, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Ksawerowie.

Pani dyrektor, kiedy rząd zaczął planować wybory, zdecydowanie przeciwstawiła się organizowaniu lokali wyborczych w budynkach DPS. “W tej chwili wszystkie nasze działania koncentrujemy na minimalizacji ryzyka zakażenia naszych podopiecznych i personelu i dlatego jesteśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji” – argumentowała.

Tym, jak proboszcz z Ksawerowa przechytrzył premiera Mateusza Morawieckiego żyła cała Polska. By ominąć zakaz szefa rządu, duchowny utworzył Park Cmentarny. Na dodatek włos mu nie spadł z głowy – winy nie dopatrzyły się w nim ani służby sanitarne, ani prokuratura.

 

Prokuratura nie ma proboszczowi od Parku Cmentarnego nic do zarzucenia