FAKTY

Nieprawidłowe oznakowanie SOR – pacjenci skołowani

Choć od przeniesienia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego do głównego budynku szpitala minęły już 3 tygodnie, pacjenci wciąż błądzą – winne jest nieprawidłowe oznakowanie.

Na rogu ul. Jana Pawła II i Wiejskiej znajdziemy niezakryty drogowskaz kierujący w stronę nieczynnego podjazdu na Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz Nocną i Świąteczną Opiekę Medyczną (na zdjęciu głównym po prawej stronie). Należy zaznaczyć, że do naszego szpitala nie przyjeżdżają tylko pabianiczanie – nie wszyscy muszą wiedzieć o przeprowadzce SOR.

Co prawda na frontowych drzwiach szpitala znajduje się niewielka informacja o lokalizacji SOR wewnątrz (zdjęcie obok), jednak na wydruku brakuje komunikatu o godzinach. To, w połączeniu z napisem obok, wprowadza w błąd – na drzwiach czytamy bowiem, że wejście główne czynne jest w godz. 5.00 – 20.00, zamiast „całą dobę”.

Przypomnijmy – SOR przeniesiono w połowie stycznia. Przeprowadzka jest konieczna, bo trzeba wykonać gruntowny remont pomieszczeń. Teraz znajduje się na I piętrze, po drugiej stronie oddziału ginekologiczno-położniczego. W tym samym miejscu jest rejestracja Nocnej i Świątecznej Opieki Medycznej. Gabinety lekarskie działają tu gdzie przechodnie specjalistyczne (I piętro).

Prawie 4 miliony zł na modernizację SOR pochodzi ze środków Unii Europejskiej. O przyznaniu dofinansowania, które rozdysponowało Ministerstwo Zdrowia, informowaliśmy TUTAJ.

Tagi:

2 komentarze do “Nieprawidłowe oznakowanie SOR – pacjenci skołowani

  1. Nowa hucpa Biedronia ma pole do PO+PiS-u, uprzyjaźnić oznakowanie, to łatwiejsze niż skrócić tygodniowe kolejki do lekarzy ogólnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *