KRUCHTA

Niespodzianka dla proboszcza [ZDJĘCIA, VIDEO]

Parafianie z Miłosierdzia Bożego uczcili 25 lat kapłaństwa swojego proboszcza – ks. Marka Wochny.

Święcenia przyjął 13 czerwca 1992 roku. Jutro (wtorek) minie dokładnie 25 lat od tamtej chwili. Z tej okazji parafianie i księża zorganizowali przyjęcie-niespodziankę, w kaplicy św. Józefa zebrało się ponad 200 osób. Byli m.in. członkowie najbliższej rodziny, zespół ludowy z Będkowa (rodzinnej parafii Wochny), strażacy z OSP Rydzyny i dzielnicowi.

Występy i życzenia przeplatało wyświetlanie filmu, który przedstawiał życie proboszcza od kołyski po teraźniejszość. Zgromadzono archiwalne nagrania i zdjęcia, wystąpiła m.in. mama, przyjaciele, byli i obecni uczniowie (ks. Wochna jest wykładowcą w Seminarium Duchownym w Łodzi). Uroczystość w kaplicy zakończył Apel Jasnogórski. Później goście przenieśli się na parafialny dziedziniec, gdzie czekał tort i poczęstunek.

Ks. kan. dr Wochna proboszczem w kościele Miłosierdzia Bożego jest od 1 czerwca 2013. W tym roku będzie obchodził 50. urodziny (26 października). Doktoryzował się w Rzymie (2006). Co ciekawe dwukrotnie nadano mu godność kanonika – najpierw w 2010 zrobił to abp Władysław Ziółek (wtedy Wochna był proboszczem w Konstantynowie-Srebrnej), a później abp Marek Jędraszewski (pisaliśmy o tym w grudniu 2016).


SPRAW SOBIE T-SHIRT Z TRAMWAJEM “41”

2 komentarze do “Niespodzianka dla proboszcza [ZDJĘCIA, VIDEO]

  1. nasz Ks Adamek też miał 25- lecie są Fotki na Stronie Archidiecezji – żyje chłop Alleluja

  2. Wszystkiego najlepszego Drogi Księże Marku … :) Błogosławieństwa Bożego na każdy kolejny dzień życia kapłańskiego …

Comments are closed.