FAKTY

Nikt już tutaj nie może wjechać. Będą mandaty za złamanie zakazu ruchu

Tabliczka o bezwzględnym zakazie parkowania nie poskutkowała, więc pojawił się znak informujący o zakazie ruchu. Na tej podstawie kierowców będą dyscyplinować Straż Miejska i policja.

Chodzi o teren między ul. Jasną a Polną przy Pogodnej o powierzchni 2800 m kw. W dużej części jest on wyasfaltowany, kiedyś była tu zajezdnia autobusowa. Docelowo w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego jest przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową i planowany do sprzedaży w przyszłym roku.

11 lipca ustawione zostały cztery tablice z informacją, że plac należy do Urzędu Miejskiego i nie wolno na nim parkować ani składować rzeczy.

Otrzymaliśmy maila, że spotkało się to z aprobatą mieszkańców. Ponieważ jednak tablice informacyjne nie skutkują i są ignorowane przez kierowców tirów, wprowadzony zostanie zakaz wjazdu na ten teren – poinformowała we wtorek Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic.

Zarząd Dróg Miejskich właśnie ustawił znaki, jest też biała ciągła linia. Na tej podstawie kierowców będą dyscyplinować Straż Miejska i policja.

Jak  wcześniej poinformował jeden z mieszkańców, “od ponad roku przy betonowym placu pomiędzy ulicami Jasną i Polną właściciele firm transportowych urządzili sobie nielegalny parking dla tirów. Jest bałagan, śmiecenie, hałas o każdej porze dnia i nocy. Na załączonym zdjęciu są “tylko” 3 tiry ale w weekend jest ich 5 lub 7.” Z relacji mieszkańca wiadomo też, że “Straż Miejska stwierdziła, że jest to tylko znak informacyjny i nie mogą nawet dać pouczenia o mandacie nie wspominając”.

 

Tagi: