FAKTY

Nikt nie chce przebudować słynnego szaletu

W lipcu Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dokończenie przebudowy i rozbudowę istniejącego szaletu przy ul. Południowej, ale nikt nie chciał podjąć się realizacji tego zadania.

O tym, że kupcy w końcu doczekają się szaletu napisaliśmy 22 czerwca br., Wartość zamówienia do realizowania w ciągu 120 dni  określono na 222 203,60 zł. Oferty można było składać do 2 sierpnia.

– Niestety, żadna nie wpłynęła – rozkłada ręce Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Jest już kolejny przetarg. Chętni mogą się zgłaszać do 18 sierpnia (do godz. 9.00). Warunki nie zostały zmienione.

Zwycięzca będzie musiał wykonać m.in.: ścianki działowe, tynki i okładziny, posadzki, stolarkę okienną, kanalizację sanitarną, elektryczną, wodociągową, zainstalować gaz, uzupełnić ogrodzenie, pokryć dach. ZDM postawił też dodatkowy warunek. Wymaga, aby “armatura sanitarna i wyposażenie sanitariatów przeznaczona/przystosowana była do instalacji w obiektach o wysokim ryzyku dewastacji (wandalo i kradzieżoodporna)”.

Z historii starań o szalet

Przypomnijmy, kupcy na szalet wraz z pomieszczeniem gospodarczym i socjalnym czekają od 2009 roku, niedawno obchodziliśmy “szaletowy jubileusz”, a wielu pabianiczan zwątpiło w dokończenie inwestycji. Teraz jest szansa na toaletę z prawdziwego zdarzenia oraz zaprzestanie płacenia za wynajem kontenera, mieszczącego się na terenie rynku. Za miesięczny wynajem ZDM płaci 1200 zł, a to oznacza, że w ciągu 11 lat na ten cel poszło dokładnie 186.400 zł!

Niżej więcej o historii walki o szalet TUTAJ.