FAKTY

Nocna tragedia. W drewniaku wybuchł gaz [VIDEO][ AKTUALIZACJA]

Do katastrofy budowlanej doszło w nocy przy ul. Bohaterów 3. W drewnianym budynku wybuchła butla z gazem. Nie żyje kobieta. Wstępnie już wiadomo, co się stało. Aktualizacja TUTAJ.

Do wybuchu doszło ok. godz. 2.00. W jego wyniku powstał pożar, a budynek zawalił się. Na miejsce, prócz strażaków i policjantów, przybyła grupa poszukiwawcza z psami z Poznania. Niestety, okazało się, że śmierć poniosła starsza kobieta. Siła wybuchu sprawiła, że wypadły szyby z okien sąsiedniego budynku.

Kilka godzin temu druhowie z OSP Pabianice napisali: “Od godziny 2 w nocy, 2 nasze zastępy gaśnicze działają przy katastrofie budowlanej przy ul. Bohaterów w Pabianicach. Zawaleniu uległ budynek konstrukcji drewnianej na skutek wybuchu gazu z ulatniającej się butli 11 kg. Na miejscu działania ratownicze prowadzą zastępy straży JRG Pabianice, Łódź 5 i 9, Sieradz, JRG 15 z Warszawy, Oficer operacyjny KW PSP w Łodzi oraz zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi. W drodze jest grupa poszukiwawcza z psami z Poznania. Na chwilę obecną w gruzowisku odnaleziono jedną osobę bez funkcji życiowych, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Na godz. 5 rano działania ratownicze w dalszym ciągu są prowadzone”.

Jak informuje Szymon Kozera, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, w budynku mieszkały 4 rodziny. To jeden z drewniaków planowany do rozbiórki, aczkolwiek konkretne decyzje nie zapadły.

Dlaczego doszło do wybuchu? Na to pytanie odpowiedzą organy ścigania.

(Fot. screen OSP Pabianic)