FAKTY

Nocny pożar w Piątkowisku [VIDEO]

Kilka jednostek straży pożarnej wraz z druhami OSP gasiło pożar, jaki wybuchł  po północy w domu przy ul. Złotej w Piątkowisku.

Domownicy (3 osoby dorosłe i 2 dzieci) ewakuowali się przed przybyciem strażaków.  Za wstępną przyczynę pożaru uznano nieszczelność przewodu kominowego. Wybuchł w garażu, stanowiącym część budynku. Funkcjonowała tu kotłownia węglowa. Ogień przedostał się na nieużytkowane poddasze i dach. Akcja trwała kilka godzin.

Fot. Sylwek Jazda

Części mieszkalnej nie zniszczył ogień, ale została zalana w wyniku akcji gaśniczej. Co do możliwości korzystania z domu musi wypowiedzieć się Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Strażacy nie podają strat. – Są spore, trudne do szybkiego oszacowania – usłyszeliśmy od dyżurnego PSP w Pabianicach.

[AKTUALIZACJA] Gmina zapowiedziała pomoc finansową dla pogorzelców. Dziś użyczyła też specjalnych plandek do zabezpieczenia budynku. Montują je strażacy.

Naprawdę spisują się na medal. Wielki szacunek. Faktycznie akcja zakończyła się ok. godziny 7.00. Jest po 13.00, a pomagają, uwijają się, chociaż nie muszą. Na miejscu są teraz druhowie z OSP Piątkowisko, Konin, Kudrowice – relacjonuje Marcin Wieczorek, wójt Gminy Pabianice.

(Fot. OSP Górka Pabianicka)